i.35 v.? 43e jaargang 2001-12 4r Tijdschrift voor Geodesie 564 Het 21e Geodesia-congres (24-25-26 oktober 2001) had als thema 'Geo tussen de oren', gesymboliseerd door een fantasielcaart waarin een hoofd (met duidelijke oren) te herkennen was. In drie dagen kwamen veel bezoekers op de beurs en het lezingenprogramma af. In een uitgebreid verslag wordt een impressie gegeven van de lezingen, waarin in drie dagen drie thema's aan bod kwamen: de ontzuiling van het vakgebied wie doet wat de geo-info impuls 1 ..u-.-t h r' F' 576 Onder de indruk van de mogelijkheden van GPS? Satellietplaatsbepaling kan nog beter. De komende jaren wordt het GPS-systeem gemoderniseerd en in Europa wordt een eigen systeem ontwikkeld, Galileo genaamd. Stel datje in 2010 kunt landmeten met behulp van zowel GPS- als Galileo-satellieten, welke kwaliteit mag je dan verwachten? Dit artikel bespreekt de geplande ontwikkelingen en een simulatiestudie naar de haalbare nauwkeurigheid. Het startpunt voor digitale fotogrammetrie lag tot voor kort bij de gescande luchtfoto's, waarna veel handmatige bewerkingen konden worden vervangen door semi-automatische technieken. Inmiddels kunnen digitale sensoren ook de opname van analoge luchtfoto's zélf vervangen. In dit artikel worden de twee typen sensoren - lijnscanners en frame-camera's - vergeleken en wordt nader ingegaan op de geometrische eigenschappen van lijnscanners. Ik ben een landmeter Agenda Van het web Stichting Geodesia In memoriam K. Buursink Informatie Scripties Bedrijven en diensten Techniek/producten Personalia Colofon Inhoud 43e jaargang (2001) Geo tussen de oren Verslag 21eGeodesia- congres /rw/'n van Hunen Frank Kenselaar Ad van der Meer 1 GPS en Galileo dr.ir.C.C.J.M. Tiberius 582 Nieuwe dimensie van het begrip digitale fotogrammetrie ir. S. J. Oude Elberink GEODESIA komt ELF maal per jaar uit (juli en augustus gecombineerd). Geodesia issn: 1385-7517 www.geodesia.nl GEODESIA 2001-12

(NGT) Geodesia | 2001 | | pagina 3