Ierra)"™«m2 PROJECTLEIDER AIRBORNE REMOTE SENSING V/M Cadastres wegen en Zweden), is toch nergens de mogelijkheid gerealiseerd om 3D-vast- goedobjecten ruimtelijk te definiëren in het DBMS van het Kadaster. Wel zijn veel landen bezig om te kijken hoe vastgoedobjecten boven en onder de grond geregistreerd zouden moeten worden. Het is steeds eenvoudiger om 3D-data in te winnen. Echter, het opnieuw in winnen van alle data in 3D die reeds aanwezig zijn in 2D bij Kadasters (per- ceelsgrenzen), zal enorm veel tijd ver gen. Daarnaast is de opslag van een volledig 3D-datamodel (zowel geometrisch als topologisch) van de 'kadastrale' wereld (percelen in 3D) technisch gezien complex en daar om niet realistisch op korte termijn. Bovendien voldoen de huidige kadasters gebaseerd op 2D-percelen nog in de mees te gevallen. Daarom is het zinvol het huidige kadaster als uitgangspunt te nemen en dit uit te breiden met 3D-regis- traties waarbij de 3D-objecten zowel juridisch als ruimte lijk worden geïntegreerd met de 2D-percelen. De workshop is een goede start geweest om de interna tionale discussie over 3D-kadasters op gang te brengen. De intentie is om deze discussie onder FIG-vlag te continueren tijdens het FIG-congres in Washington (april 2002) en tij dens de FIG working week in Eilat, Israël (mei 2003). In één van de volgende nummers van Geodesia zal uitgebreid worden ingegaan op de inhoudelijke uitkomsten van de workshop. De proceedings zijn voor 25 te bestellen bij Elfriede Fendel, sectie GIS-technologie, afdeling Geodesie, telefoon (015) 278 45 48, e-mail: e.m.fendel@citg.tudelft.nl. Wegens een toename van het aantal airborne remote sensing projecten zijn wij voor onze vestiging te Amsterdam op zoek naar een Functie-inhoud Verantwoordelijk voor projecten op het gebied van vliegtuig laserscanning en digitale camera technologie Leveren van een bijdrage aan de verdere ontwikkeling van onze internationale positie en aan de ontwikkeling van nieuwe producten en diensten Functie-eisen HBO/WO-opleiding, bij voorkeur Geodesie of Geo-informatica Enige jaren ervaring met projectleiding Goede beheersing van de Engelse taal. Beheersing van Duits en Frans is een pré Ambitieuze, creatieve en communicatieve persoonlijkheid Terra/maging biedt Een prima pakket primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden Een uitstekende werksfeer en een inspirerende omgeving aan de rand van het Vondelpark Volop ruimte voor persoonlijke groei en ontplooiing Een internationaal georiënteerde innovatieve werkomgeving Informatie en sollicitatie Voor meer informatie kun je contact opnemen met Jan Willem van der Vegt of Jaap Stroet, (020) 573 03 30. Je sollicitatiebrief met curriculum vitae kun je per post sturen naar: Terralmaging B.V. Koningslaan 35 1075 AB Amsterdam Of per e-mail naar: sollicitatie@terraimaging.nl Terralmaging is gespecialiseerd in het modelleren van het aardoppervlak met behulp van innovatieve remote sensing methoden en -technieken. Terralmaging biedt een scala aan informatieproducten en ondersteunt en adviseert bij het gebruik daarvan. www.terraimaging.nl HflHSk. GEODESIA 2002-1

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 35