Gemiste kansen? Reactie Volgens René van der Schans (Geo- desia 2002 no. 1p. 22 e.v.) zijn er met het uitbrengen van de Geo- desia Promotiespecial en de daarbijbe horende cd (weer eens) kansen gemist: de rol van de Geodesie in GIS en Geo- informatieverzorging is onvoldoende belicht. 's"v.üe '""olkl, So° Titter ?nd"grondse 'map mobieie brigade Henk Leenders. Het doel van de special was, en is, de verscheidenheid van het vakgebied op een wat andere manier dan via folders en posters onder de aandacht te bren gen van potentiële toekomstige colle ga's. Om dat te bereiken is gekozen voor een speciale uitgave van Geo- desia, en voor de verspreiding daar van via leraren van mavo-, havo- en vwo-opleidingen, alsmede via onze eigen vakgenoten die het Geodesia- congres hebben bezocht. Omdat de normale inhoud van ons gewaardeerde tijdschrift voor de beoogde doelgroep wat min der geschikt leek, is de inhoud aangepast. Er zijn uitsluitend verkorte populaire artikelen uit de laatstê jaargang opgeno men. Geen reclamefolder dus, maar een echt vakblad dat wellicht wat belangstelling voor het vakgebied zou op leveren. De geodesie-opleidingsinsti- tuten (mbo, hbo en TU) kre gen de gelegenheid er in de vorm van gratis adverten ties wat extra informatie over hun spe cifieke opleiding aan toe te voegen. Door het opnemen van deze 'schoolad- vertenties' weet iedereen waar aanvul lende informatie over die opleidingen verkregen kan worden. Alleen die van de TU werd goedgekeurd door René. Omdat het budget nog wat extra ruim te liet, werd de bestaande promotie video, na enkele aanpassingen, omge zet naar een cd-rom en bij de special gevoegd. Dat het geheel er, ondanks het beperkte budget en de zeer korte voorbereidingstijd, uitziet alsof kosten nog moeite zijn gespaard, is een compliment voor de makers. Dat in de special niet alle facetten van het vakgebied evenveel of op de juiste wijze aandacht hebben gekregen, mag zo zijn, maar dat is iets waarover men van mening kan verschillen. Dit neemt echter niet weg dat, gelet op de vele positieve reacties van zowel vakgenoten als vanuit de doelgroep zelf (scholen vragen nog steeds om extra exemplaren), de spe cial en de cd kennelijk beantwoorden aan het doel en voor zien in een behoefte. Wat die gemiste kansen betreft valt het dus volgens mij, de doelstelling in aanmerking nemend, nog wel mee. Trouwens, om het feit dat de cd niet zelfstartend is, al meteen als een gemiste kans aan te merken, komt mij wat overdreven voor. Leerlingen die om die reden niet met de cd overweg kunnen, of de inte resse voor de inhoud daar van al bij voorbaat verliezen, lijken mij voor geen enkel vakgebied geschikt. Er hadden volgens René van der Schans andere artikelen in de special moeten staan. Helaas geeft hij niet aan welke. Het leek er even op dat hij twee arti kelen daarvoor wilde aanbeve len, maar uiteindelijk vond hij die zelf toch ook weer niet zo ge schikt. Jammer, weer een gemiste kans? Nee, het belangrijkste lijkt mij dat het vakgebied, de onderwijsinstellin gen, en ook de Stichting Geodesia aandacht blijven besteden aan de pro motie van het vakgebied, want als we dat niet meer doen, dan missen we pas echt kansen. Over de inhoud van die promotie en de vorm moet natuur lijk gepraat kunnen worden, maar zover ik weet loopt die discussie ook. In elk geval worden er ideeën uitgewisseld en blijft de discussie niet beperkt tot kritiek alleen. Ik denk in dit verband aan de laatste bijeenkomst van de 'Blijdorp- groep' die, naar ik hoop, een vervolg zal krijgen en mogelijk tot nog betere promotieactiviteiten zal leiden. GEODESIA 2002-2

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 21