I D; STICHTING GEODESIA Expertmeeting NVG/WL-werkgroep POLIS INFORMATIE Historisch geodetisch beeldmateriaal WL-contributie ®2r& Ruimtelijke ordeningsinstrumenten en overheidsregie bij inrichting Op dinsdag 15 mei 2001 wordt een expertmeeting gehouden van de NVG/ WL-werkgroep POLIS, Permanen te Ontwikkeling in Landinrichting en Stadsinrichting. De bijeenkomst is be doeld voor alle Delftse en Utrechtse geodeten werkzaam in het vakgebied rond landinrichting, stadsinrichting en, in het verlengde daarvan, waarde bepaling van onroerend goed. De bij eenkomst is gericht op het door onder linge discussie werken aan verdieping van de vakinhoudelijke kennis. De bij eenkomst vindt weer plaats in Stads- kasteel Oudaen te Utrecht. In de vorige bijeen- EHü komst kwam de ver schuivende rol van de overheid op het terrein van het grondbeleid ter sprake. Voor de over heid lijkt op het terrein van de ruimte lijke inrichting in elk geval een taak weggelegd om een bepaalde ontwikke lingsrichting vast te leggen en, indien nodig, te zorgen dat de realisatie ter hand wordt genomen. Als daarbij niet voor een actieve overheidsrol wordt ge kozen, maar meer voor facilitair grondbeleid, zoals de nieuwe (rijks)- nota Grondbeleid dit doet, dan komt de vraag naar voren met welke instru menten de overheid haar 'regiefunc tie' inhoud kan geven. Deze instru menten liggen onder meer op het ter rein van de ruimtelijke ordening. En dit terrein is sterk in beweging: de zelf standige projectprocedure (art. 19 nieuwe stijl) is recent in werking ge treden, en, veel meer vergaand, er be staan plannen voor een fundamentele herziening van de Wet op de ruimte lijke ordening, waardoor de plan- systematiek ingrijpend gewijzigd zou kunnen worden. Reden genoeg om hieraan een expertmeeting te wijden. Als thema is gekozen voor de betekenis van het ruimtelijke ordeningsinstru mentarium voor de regiefunctie van de overheid. Zowel het sturen van ont wikkelingen in het stedelijk als het landelijk gebied komen aan bod. In een aantal parallelle groepen zullen verschillende aspecten onder de loep worden genomen. De bijeenkomst wordt informeel afgesloten. Het pro gramma ziet er als volgt uit: 15.00- 15.30 ontvangst 15.30 - 19.30 expertmeeting 19.30- borrel en buffet Deelname aan deze expertmeeting kost, inclusief het gezamenlijke afslui tende buffet 170,— voor leden van NVG of WL en 195,- voor niet-leden (inclusief BTW). Voor leden zonder werk zijn de kosten 85,-. Deelname is alleen mogelijk, indien men zich van tevoren opgeeft. Meer informatie over de expertmeeting, alsmede een aanmeldingsformulier is verkrijgbaar via Hilda Veiwest (afdeling Geodesie TU Delft), telefoon (015) 2785094, fax (015) 2782745, e-mail H.Verwest@geo. tudelft.nl. n februari hebben de WL-leden een acceptgiro ontvangen voor het abon nement Geodesia 2001 met als begunstigde A. de Wit, Plevier laan 14, 5508 MT Veldhoven. Het be treft hier de betaling van de WL-con- tributie 2001 met inbegrip van het abonnement op Geodesia, ten name van de penningmeester van de WL. De vermelde bedragen zijn correct, aange zien er door de Algemene Ledenverga dering in december 2000 is besloten om de contributie te verhogen met 5,- voor alle leden. Tijdens deze vergadering is André de Wit gekozen als opvolger van penning meester Henk Ensink. Voor vragen over de acceptgiro kunt u terecht bij deze nieuwe penningmeester van de WL: telefoon (040) 2300385 (na 20 uur), e-mail: adewit@iaehv.nl. |e Stichting De Hollandse Cirkel "heeft als doel de belangstelling voor het verleden van de geodesie te bevorderen. In een paar jaar zijn al heel wat acties ondernomen. Nieuw is de start van een werkgroep Historisch Geodetisch Beeldmateriaal. Na een eer- Stichting ste °ProeP in het ei- De Hollandse gen tijdschrift De Hol- landse Cirkel was de respons nog 'mager' (een kern uit dat bestand zit al in de re dactie van het eigen blad, het stich tingsbestuur of een inventarisatie- groep voor instrumenten). Geïnteres seerden voor de nieuwe werkgroep kunnen contact opnemen met Joost Marissen van het bureau van De Hol landse Cirkel, Thijsseweg 11, 2629 JA Delft, telefoon (015) 2782047, e-mail: HollandseCirkel@geo.tudelft.nl. Wat wordt verstaan onder geodetisch beeldmateriaal en wat de ambities zijn, is zorgvuldig geformuleerd. Definities 'Geodetisch beeldmateriaal': grafi sche afbeeldingen van personen, si tuaties en handelingen betreffende de beoefening van de geodesie, als mede van middelen en methoden daarbij gebruikt. 'Historisch geodetisch beeldmate riaal': geodetisch beeldmateriaal dat betrekking heeft op markante ge beurtenissen, respectievelijk stap pen in de toepassing, respectievelijk de ontwikkeling van de geodesie. Afbeeldingen kunnen zijn: tekenin gen, schilderijen, gedrukte prenten, foto's, films, video-opnamen of an dere multimediale registraties. Onderwijsstempel voor het vak Maatschap pijleer, Noord Nederlandsche Stempel- en Leermiddelenfabriek, z.j. 1965). GEODESIA 2001-3

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 41