Succesvolle samenwerking in de geodetische kennisindustrie Studiemiddag 31 mei 2001 AI een aantal jaren zijn, in een gezamenlijk initiatief van NVG en WL in het leven geroepen, werkgroepen actief. Aan een aantal van deze NVG/WL-werkgroepen is gevraagd om een actieve bijdrage te leveren aan een studiemiddag die wordt georganiseerd door de Stichting Geodesia, WL en NVG. Doel van deze studiemiddag is de ontwikkelde kennis en meningen in deze werkgroepen te delen met de leden van de diverse verenigingen en hierover in discussie te treden ter aanscherping van deze meningen. Aan de werkgroepen Polis, Toegepaste Ruimtegeodesie, Ontwikkelingssamenwerking en Professionele Ontwikke ling en Onderwijs is gevraagd om vanuit de eigen invalshoek het thema van de middag te benaderen, maar ook aandacht te besteden aan de vragen: Welke vraag heeft de praktijk naar kennis? Hoe kan de praktijk meebouwen aan de kennisindustrie? Welke factoren bepalen een succesvolle samenwerking? Zijn er concrete (inter)nationale voorbeelden te benoemen? Ter afsluiting van de presentatie is gevraagd om vanuit de werkgroep een aantal aanbevelingen te doen, die in discussie gebracht zullen worden met de aanwezigen. Waarom moet u naar deze studiemiddag toe? Deze studiemiddag heeft tot doel om in een interactieve sfeer kennis te nemen van de activiteiten en bevindingen van de diverse werkgroepen van WL/NVG. Na presentaties door de diverse trekkers van de werkgroepen kan ge discussieerd worden over de aangedragen bevindingen en meningen uit de werkgroepen. De resultaten van de discussies, inclusief de aanbevelingen, worden door de besturen van NVG en WL als een waardevolle bijdrage gezien in de koers die de NVG en WL het komende jaar willen gaan varen. De NVG benut de ochtend voor haar jaarvergadering. NVG-leden ontvangen hiervoor apart een uitnodiging. Voor hen is dit dé gelegenheid om tevens deze studiemiddag te bezoeken. Voor aanmelding voor de studiemiddag: zie het losse inlegvel in dit nummer van Geodesia. Locatie: Diergaarde Blijdorp, Van Aerssenlaan 49, Rotterdam, gebouw Oceanium Haaienzaal (nieuw) op loopafstand van 20 minuten) van station Rotterdam CS, afslag 13 Blijdorp op Kleinpolderplein. Programma 13.30 - 14.00 Opening door dagvoorzitter dr. C. J. Kroese, lid Raad van Bestuur Kadaster. 14.00 - 14.45 Presentatie en discussie in twee parallelsessies door de werkgroepen Polis en Professionele Ontwik keling en Onderwijs. 14.45 - 15.15 Pauze. 15.15 - 16.00 Presentatie en discussie in twee parallelsessies door de werkgroepen Toegepaste Ruimtegeodesie en Ontwikkelingssamenwerking. 16.00 - 16.30 Plenaire paneldiscussie en afsluiting onder leiding van de middagvoorzitter. Inlichtingen: telefoon (030) 691 32 38, info@jokoda.nl. Stichting Geodesia GEODESIA 2001-4

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 29