NV! STICHTING GEODESIA Stand van zaken NVG/WL-werkgroepen Werkgroep professionele standaarden, normen en waarden Ko van Raamsdonk, telefoon (055) 541 63 39 De werkgroep besteedt aandacht aan het gebruik van standaarden, normen en waarden in het geodetisch werk veld in relatie tot de maatschappij, waarvoor geodeten diensten verrich ten en waaraan zij producten leveren. Op korte termijn heeft de werkgroep plannen voor de organisatie van een workshop op het gebied van 'ethiek en geodesie'. Thema's tijdens deze work shop zijn onder meer 'omgaan met vrijheid', 'samenwerken moet' en 'technische normen en standaarden zijn goed voor de bv Nederland en moeten worden gebruikt'. Werkgroep professionele ontwikkeling en onderwijs Frank Kenselaar, telefoon (015) 213 33 40 De relatie tussen onderwijs en praktijk is een permanent aandachtsveld. Afge lopen jaar is binnen deze werkgroep vooral aandacht besteed aan: CPD: meer vraag naar niet-geode- tische producten (management), maar ook nieuwe inwinningstech- nieken; aansluiting van de verschillende op leidingen; samenwerking tussen de diverse geodetische en aanverwante oplei dingen. De werkgroep kan als inter mediair fungeren voor bijvoorbeeld de samenwerking op het gebied van studiemateriaal; aansluiting onderwijs en praktijk. Werkgroep GIS Voorzitter vacant De NVG en de WL zijn op zoek naar nieuwe leden voor deze werkgroep. Be langstellenden kunnen zich wenden tot het secretariaat van de NVG. Werkgroep toegepaste ruimte- geodesie Erik Haagmans, telefoon (070) 355 73 47 De werkgroep toegepaste ruimtegeo- desie bestaat inmiddels reeds vijftien jaar en heeft ongeveer twintig leden. De werkgroep brengt twee keer per jaar de GPS-nieuwsbrief uit met een oplage van tweehonderd exemplaren die de hele wereld rond gaan. Daar naast komt de werkgroep tweemaal per jaar bijeen, waarbij het accent sterk ligt op het uitwisselen van infor matie. Voor de nabije toekomst wil de werkgroep samen met de hydrogra- phic society kijken welke onderwer pen in werkgroepverband kunnen worden opgepakt. Werkgroep mathematische geodesie, plaatsbepaling, ingenieursmetingen en instrumentarium Hiddo Velsink, telefoon (030) 221 16 92 De werkgroep heeft zich ten doel ge steld te komen tot een model voor kwaliteitsbeoordeling van nieuwe in- winningstechnieken. Verspreiding van dit model zal plaatsvinden door het schrijven van een rapport. De vervaar diging van het model zal op de volgen de wijze plaatsvinden: opstellen van een eenvoudig model; uitproberen van het model aan de hand van bijvoorbeeld digitaal wa terpassen, RTK en laseraltimetrie; verfijnen van het model. Als tussentijds resultaat is een alge meen model opgesteld, waarin is ge specificeerd welke informatie het mo del voor kwaliteitsbeoordeling in ieder geval dient te bevatten. Werkgroep POLIS Ruud Kathmann, telefoon (015) 214 22 40 De werkgroep Polis (Permanente Ont wikkeling in Landinrichting en Stads- inrichting) heeft in 2000 weer op volle toeren gedraaid. Het afgelopen jaar zijn ongeveer zestig geodeten die ac tief zijn op het terrein van de land- en stadsinrichting, betrokken geweest bij activiteiten van de werkgroep. Deze ac tiviteiten bestonden onder andere uit de twee expertmeetings die dat jaar zijn gehouden. De thema's die werden behandeld waren 'publiek-private sa menwerking rondom dubbel grond gebruik' en 'de veranderende rol van het gemeentelijk grondbedrijf op de grondmarkt'. Beide expertmeetings werden bezocht door ongeveer twintig vakgenoten elk. Ook voor 2001 zijn weer twee expertmeetings gepland. Werkgroep marketing in de geodesie Vacant De NVG en de WL zijn op zoek naar nieuwe leden voor deze werkgroep. Be langstellenden kunnen zich wenden tot het secretariaat van de NVG. Werkgroep management in de geodesie Theo Houterman, telefoon (055) 355 78 34 In de werkgroep management in de geodesie staat het functioneren van de (geodetische) manager centraal. Begin vorig jaar heeft de werkgroep in kaart gebracht welke maatschappelijke ont wikkelingen er momenteel gaande zijn. Vervolgens is gekeken hoe de geo desie hierop kan aansluiten. Om de resultaten van deze analyse onder de aandacht te brengen van een breder publiek, heeft de werkgroep op 30 maart 2000 een studiemiddag georga niseerd in congrescentrum Orpheus in Apeldoorn. Doelstelling was te komen tot het uitwisselen van ervaringen tus sen ervaren, aankomende en minder ervaren managers in de geodesie. De werkgroep beëindigt haar werkzaam heden met het uitkomen van het rap port en de organisatie van de studie middag, en het verslag daarover in Geodesia. De werkgroep stelt wel haar diensten ter beschikking aan de werk groep onderwijs. De werkgroep pakt dit aanbod op in de vorm van lezingen/ gastcolleges. Werkgroep ontwikkelings samenwerking Paul van Asperen, telefoon (015) 212 95 72 Vorig jaar is de werkgroep ontwikke lingssamenwerking opgericht. Doel is om de omvangrijke, in Nederland aan wezige geodetische kennis en ervaring te ontsluiten voor één of meer ontwik kelingslanden. Uitgangspunten hier voor zijn: samenwerking moet gebeuren op basis van gelijkwaardigheid; de activiteiten mogen bestaande ontwikkelingsrelaties en of com merciële belangen niet schaden; de relatie moet structureel zijn; reeds bestaande relaties dienen maximaal te worden gebruikt; het moet gaan om een land waar aan Nederlanders graag hun ener gie geven. GEODESIA 2001-4

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 47