Eerste reflectorloos autofocus total station met absolute encoder Nieuwe AM/FM/GIS-oplossingen voor de energie- en telecomsector PERSONALIA Uw doelgroep binnen handbereik! WESTERUM PUBLICITEIT BV Pentax kondigt een reeks reflector- loze total stations aan. Voor het eerst is reflectorloze technologie ge combineerd met autofocus-scherpstel- ling, een laserpunt uitzetlicht en een absolute encoder, het eerste instru ment ter wereld dat al deze karakteris tieken heeft gecombineerd in één in strument. nrijT, Het recent ontwikkelde 1 'LD Phase Differential'- systeem geeft de gebruikers de moge lijkheid afstanden te meten zonder het gebruik van een conventioneel prisma. Echter, reflectorstickers en prismasystemen kunnen worden ge bruikt om een groter meetbereik te verkrijgen. Het ingebouwde zichtbare laserpunt-uitzetlicht verzekert accu raat richten wanneer de prismaloze meetfunctie wordt gebruikt en is nut tig bij constructie- en uitzetprojecten. De Pentax R100 is een total station dat gebruikmaakt van een 'Drievoudig Scherpstel Systeem'. Ten eerste een Fase Differentieel Auto Focus Systeem, dat in tegenstelling tot de overige auto focus EDMs die momenteel op de markt zijn, onmiddellijk een perfecte scherpstelling bereikt met slechts één druk op de knop. Deze prestatie heeft zich door de jaren heen al bewezen in 's werelds eerste Auto Focus Waterpas instrument van Pentax. Ten tweede 'Power Focus', een gemotoriseerd scherpstelsysteem, en ten derde een conventionele handmatige scherpstel ling. Deze drie keuzes voorzien de ge bruiker van een maximale flexibiliteit. De ingebouwde absolute encoder heeft als voordeel dat nadat het instrument is ingeschakeld, de gebruiker de tele scoop niet op en neer hoeft te bewegen voor de verticale nulinstelling, door dat de hoekmeting wordt vastgehou- Bentley kondigt aan nieuwe oplos- integraal onderdeel van een bedrijfs- singen te bieden voor de energie- brede Oracle database, inclusief het ge- wereld en de telecomindus- bruik van Oracle Spatial voor trie. Door het aanbieden van BENTLEY OpenGIS compliancy. Deze be nadering geeft de gebruiker de state-of-the-art AM/FM/GIS- oplossing LIDS van Berit, een vooraan staande leverancier van netwerkinfor matiesystemen voor de energie- en telecomsector, breidt Bentley haar pro ductenportfolio enorm uit. LIDS is een algemeen AM/FM/GIS-platform, geba seerd op database-technologie van Ora cle en de Geo-engineering software van Bentley. Bentley en Berit gaan een netwerk van partners opzetten, gespe cialiseerd in oplossingen voor de ener gie- en telecombranche, om de LIDS- oplossing aan klanten te kunnen aan bieden, inclusief implementatie bege leiding. Gebaseerd op state-of-the-art technolo gie biedt LIDS een open platform voor het beheer van netwerk-objecten als onbegrensde mogelijkheden objectin formatie te beheren, te analyseren en te combineren met andere bedrijfsin formatie. Als onderdeel van de over eenkomst zal Berit verder gebruik gaan maken van de Bentley-technolo- gie, door LIDS verder te integreren met Bentley's engineering software, zoals MicroStation GeoGraphics® voor data manipulatie en interfacing naar Ora cle® Spatial en Viecon Publisher® voor vector en web. raster publishing via het Inlichtingen: Bentley Benelux, Arjen de Leeuw of Ilse Zethof-van Hoek, tele foon (023) 556 06 00. den in het geheugen. Er wordt gestart met drie instrumenten in de R100 reeks. De verwachte introductie is voorjaar 2001. Inlichtingen: Pentax Benelux bv, tele foon (076) 53 13 031, www.pentax.nl. Sinds 1 februari 2001 is dr. M. Grothe advi seur en sinds 1 maart 2001 is drs. S. Saras junior-adviseur bij de afdeling Onderzoek en Advies GIS bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswater staat. Beiden werk ten daarvoor bij CMG Telecommunications Utilities bv. Per 1 maart is Hans (N. J. M.) van Eekelen als adviseur in dienst van het Landelijk Samenwerkingsver band GBKN. Zijn taak zal bestaan uit het in formeren en advise ren van personen en organisaties bin nen het werkveld van de GBKN en dan met name over de technische aspecten rond uniformering, bijhouding, op slag en distributie. De afgelopen jaren was hij adviseur bij het Geodetisch Ad viesbureau van de concernstafeenheid Vastgoedinformatie en Geodesie van het Kadaster. Met Geodesia bereikt u een groot deel van uw doelgroep. Het actuele maandblad wordt gelezen door stafmedewerkers van overheids- en gemeentediensten, architecten-, ingenieurs-, kartografische en geodetische bureaus, bouwbedrijven en aanverwante branches. Een buitengewoon interessante lezerskring die u relatief goedkoop kunt bereiken. Met een ad vertentie in Geodesia! INFORMATIE: tel. 0499 - 39 86 89 fax 0499 - 37 44 97 westbest@wxs.nl GEODESIA 2001-4

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 51