NV ÜE9 flHjfl STICHTING GEODESIA Uitreiking Goedesiaprijs aan Daniëlle Groetelaers NVG-algemene ledenvergadering NVG-studiemiddag 'GIS Internet' Op 10 april 2002 heeft Daniëlle Groetelaers, promovenda aan de afdeling Geodesie van de TU Delft, de Geodesiaprijs uitgereikt gekregen voor het beste artikel van 2001. Tij dens een etentje met haar sec tie Geo-informatie en Grond beleid werd zij in café Vlaan deren in Delft verrast door Leen Murre, voorzitter van de Stichting Geodesia, en hoofd redacteur Herman Quee. Dat valt nog niet mee, zo'n uit reiking organiseren bij een mooie gelegenheid en zonder dat betrokkene daar lucht van krijgt. Een eerdere poging tij dens een sectie-uitstapje naar Rotterdam strandde op het laatste moment omdat de win nares zelf afwezig was door ziekte. Met dank aan sectiesecretaresse Hilda Ver west had deze tweede poging meer succes. Zowel Daniëlle als de meeste van haar collega's wisten van niets en vonden het maar een vreemd toeval de twee Geodesia-voormannen in de Delftse binnenstad te treffen. Daniëlle krijgt de Geodesiaprijs voor haar artikel over de 'Wet voorkeurs recht gemeenten bij de Hoge Raad' in het juninummer van 2001. Dit artikel Stichting Geodesia daarom vroegen. Het artikel bevat spe cialistische informatie over arresten van de Hoge Raad en zogenaamde 'zelfrealisatie constructies' die op een workshop van POLIS niet zou den misstaan. Desondanks is het echter boeiend voor een breed lezerspubliek en helder en vlot, bijna spannend, ge schreven. De redactie was dit keer dan ook snel uit haar keu- is een vervolg op een eerdere bijdrage over het gemeentelijk voorkeursrecht, die zij schreef met Erik Jan Kleingeld (december 2000). De redactie heeft het zeer gewaardeerd dat Daniëlle het niet bij dat ene artikel heeft gelaten, maai de lezers van Geodesia direct heeft bij gepraat toen actuele ontwikkelingen Leen Murre gaf aan persoonlijk te maken te hebben met de Wet voorkeursrecht gemeen ten en verwachtte nu toch wel een vervolg met de allerlaatste ontwikkelingen. Inmiddels heeft de Hoge Raad namelijk nieuwe uitspraken gedaan en is een wetswijziging doorgevoerd. Daniëlle ontving de Geodesia-oorkon- de en het relatiegeschenk van de Stich ting, een presse-papier. En nadat de he ren van Geodesia op weg gingen naar het station, kon het etentje van haar sectie, hopelijk verder ongestoord, worden vervolgd. De komende algemene ledenverga- c 'dering van de NVG, die zoals be kend 's morgens op 6 juni 2002 in Kas teel Oud-Poelgeest, Poelgeesterweg 1 te Oegstgeest wordt ge houden, wordt een belangrijke vergadering. Het bestuur zal tijdens deze vergade ring de leden de vraag voorleggen om het principebesluit te nemen tot het opgaan van de NVG in de nieuwe ver eniging Geo-Informatie Nederland. Met dit besluit vraagt het bestuur het mandaat van de leden om hiervoor ver regaande voorbereidingen te gaan tref fen. Het streven is per 1 januari 2003 de nieuwe vereniging op te richten. Voor meer informatie hierover ver wijzen wij u graag naar de nieuwsbrief die bij het februarinummer van Geo desia is gevoegd. Natuurlijk kunt u ook uw vragen en reactie over dit ini tiatief aan de secretaris van de NVG zenden: e.fortuin@fugro-inpark.nl. ^^p 6 juni 2002 wordt 's middags, na de algemene ledenvergadering, de jaar lijkse studiemiddag georganiseerd. Het zeer actuele thema 'GIS Internet' zal vanuit verschillende invalshoeken worden belicht. Op basis van vier korte inleidingen, die worden afgesloten met een aantal prikkelende stellingen, wordt u uitgenodigd mee te discussiëren over dit thema. 14.00-14.30 14.30-15.00 15.00-15.30 15.30- 16.00- 16.00 16.30 16.30-17.00 17.00-17.15 Het programma is: Opening door dagvoorzitter prof. dr. ir. P. J. M. van Oosterom, TU Delft, afdeling Geodesie. 'Internet leidt tot verandering van de organisatie rondom GIS', A. Kloosterboer, PinkRoccade Civility. 'De Geo-paradox: de fantastische saaiheid der geodesie', J.W. van Eek, Esri. Pauze. 'Ervaringen en resultaten van het uitgevoerde GIS-project', stu denten TU Delft, afdeling Geodesie. 'Ruimtelijke informatie als System Integrator', A. Mulder, Haven bedrijf Rotterdam. Afsluiting door de dagvoorzitter. Aanmelding: via het inschrijfformulier dat u in dit tijdschrift aantreft of bij de secretaris van de NVG (e.fortuin@fugro-inpark.nl). Michiel Jellema, NVG-bestuur GEODESIA 2002-5

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 41