3000 Pakistaner) slachtoffer van geofictie data-integratie in Oracle-database middels NGDM van Nedgraphics; integratie maken tussen de WOZ-objecten, en WOZ-ob- jectonderdelen van de GBK-HS (op het moment dat de software gereed is); na gereedkomen deelgebied het maken van 'intelligente' bestemmingsplannen; na gereedkomen deelgebied begin maken met het regis treren van publiekrechtelijke beperkingen; aansluiting, op termijn, van het administratieve beheer systeem van Oranjewoud op de GBK-HS met het NGDM. Als grote rode draad door dit stappenplan loopt de realisa tie van het ontsluiten van vastgoeddata op de werkplek. Afsluiting De gemeente Hoogezand-Sappemeer staat voor de uit daging om binnen twee jaar een mid-offïce te realiseren, waarbij er een geïntegreerde administratieve en geometri sche omgeving wordt gerealiseerd. Zowel interne als exter ne partijen zullen hier profijt van hebben. De blijvende een duidige relatie tussen de kadastrale kaart en de GBK-HS is een belangrijk aandachtspunt dat in het project verder uit gewerkt dient te worden. Een land waar de ministers van Jazz-zaken, Filmzaken en Herse nen deel uitmaken van het kabinet. Waar 13 februari de Dag van het Weg gooien van Sleutels is, en waar je gra tis burgerschap kan aanvragen. Voor 3000 Pakistanen klonk Ladonia ide aal, en dus vroegen ze burgerschap aan. Helaas bestaat het land alleen op in ternet. Ladonia werd in 1996 bedacht door de Zweedse kunstenaar Lars Vilks uit protest tegen een beslissing van ambtenaren om twee door hem gemaakte abstracte kunstwerken uit de gemeente Slcne te verwijderen. Vilks creëerde een eigen staat, waar kunst voorop zou staan, en maakte een website waarop vrienden hun steun konden betuigen door 'inwo ner' van Ladonia te worden. Een aan meldingsformulier op de site hielp daarbij. "Een maand geleden kregen we op eens aanvragen voor burgerschap van Pakistanen", aldus Vilks, die de aandacht voor zijn land verder niet tegenover persbureau Reuters kon verklaren. Ladonia is niet het enige virtuele land. De Duitser Wolfgang Thoma verzamelde de links naar de officiële websites van ruim honderdtwintig imaginaire staten - waaronder een Republiek Vlaanderen - en ontdekte dat de oprichters van zogenoemde microna ties vrijwel op dezelfde ma nier te werk gaan: "In de meeste gevallen hebben de oprichters van een micro- staat heerschappij uitgeroepen over een stuk land dat echt bestaat; klei ne, onbewoonde eilandjes, soms on derwater gelegen. Net als andere lan den hebben de naties hun onafhanke lijkheid uitgeroepen, grondwetten aangenomen, erkenning gezocht en postzegels, paspoorten en geld uitge geven". Eén van de bekendste micronaties is het koninkrijk Talossa, dertien vier kante kilometer "ergens" in de Ame rikaanse staat Wisconsin. De dertien- Summary Map improvement and data integration in the municipality of Hoogezand-Sappemeer The municipality of Hoogezand-Sappemeer works together with the Dutch cadastre in a pilot to adjust their large scale base map and the cadastral map. In that way the municipality is ready for Dutch intentions for an e-government, called 'Overheidsloket 2000'. geo-information engineering, municipalities, applications geo-informatievoorziening, gemeenten, toepassingen jarige koning Robert I vroeg in 2000 om erkenning bij het Amerikaanse Ministerie van Buitenlandse Zaken. Zijn brieven bleven onbeantwoord, maar de Amerikaanse media besteed den veel aandacht aan Talossa. "Tot nu toe heeft de Amerikaanse rege ring het leger nog niet ge stuurd om ons te verplet teren, dus ze erkent ons op een bepaalde manier", al dus de koning. In Nederland indexeert het Genootschap voor Geo fictie, opgericht in 1984, fictieve na ties. Het genootschap helpt oprich ters bij het ontwikkelen van hun fic tieve geografische eenheid. Kunstenaar Vilks heeft het aanmel dingsformulier van Ladonia dit week einde aangepast. Het formulier be gint nu met de woorden: "NB: er is geen mogelijkheid om werk te vin den of in Ladonia te wonen. Noch een visum te krijgen". (Uit: NRC, 12 maart 2002) Lijst met virtuele landen: www.nrc.nl KEYWORDS TREFWOORDEN GEODESIA 2002-6

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 28