STICHTING GEODESIA Van de bestuurstafel Freelance-redacteur INFORMATIE Scholieren winnen expeditie naar IJsland In het vorige nummer van Geodesia heeft u kunnen lezen dat per 1 ja nuari 2002 het bestuur van de Stich ting Geodesia in een nieuwe samen stelling is aangetreden. Aangezien de namen van een aantal nieuwe be stuursleden pas in de loop van januari bekend waren, kon de samenstelling van het bestuur pas in het aprilnum mer worden bekendgemaakt. Gelijk met het aantreden van de nieu we bestuursleden is gekeken naar de taakverdeling binnen het bestuur en is getracht om het werk zo evenwichtig mogelijk over de diverse bestuursle den te verdelen. Het is u daarbij wel licht opgevallen dat de specifieke taak verdeling uit het verleden, zoals com missaris rayoncommissies, commissa ris studiedagen e.d., is komen te ver vallen. Hiervoor in de plaats is een indeling binnen het bestuur gekomen, bestaande uit drie teams: dagelijks bestuur (voorzitter, secre taris en penningmeester); intern georiënteerde processen (drie leden); extern georiënteerde processen (drie leden). In feite kan hieraan nog een vierde team worden toegevoegd, namelijk de redactie van het tijdschrift Geodesia. Het bestuur (inclusief redactie) van de Stichting Geodesia voert in het kader van de doelstelling van de Stichting een aantal activiteiten uit. Binnen het bestuur hebben wij gemeend deze te verdelen op de wijze zoals blijkt uit de verdeling in teams. Voor wat betreft de activiteiten van het dagelijks bestuur moge duidelijk zijn dat dit in feite de activiteiten omvat die verband houden met de dagelijkse leiding van de Stich ting (representatie, correspondentie en financieel beheer). Onder de intern georiënteerde processen vallen de acti viteiten verband houdend met de uit besteding van de ledenadministratie, het technisch beheer van de internet site en e-mailadressen, contact met de advertentie-acquisiteur e.d. Activitei ten die er dus op zijn gericht om het dagelijks bestuur en de overige teams goed te kunnen laten functioneren. Onder de extern georiënteerde proces sen vallen de activiteiten waarmee de Stichting naar buiten treedt. Dit be treft promotie, inhoud van de website, organiseren studiedagen en rayonbij eenkomsten, eventuele deelname aan onderwijscommissies e.d. De redactie tot slot, houdt zich bezig met de in houd en de lay-out van het vaktijd schrift Geodesia. Aan de redactie is ook de internetredacteur voor de website van de Stichting toegevoegd. In verband met de nieuwe taakverde ling is besloten om de bestuursverga deringen voortaan vooraf te laten gaan door apart kort overleg van de drie teams. De redactie overigens had en Stichting Geodesia heeft nog steeds een aparte tweemaan delijkse vergadering onder leiding van de hoofdredacteur. In de bestuursver gadering wordt een terugkoppeling ge geven vanuit de teams en de redactie, en worden de verschillende activitei ten op elkaar afgestemd. Hopelijk heeft bovenstaande toelich ting de wijze van functioneren van het nieuwe bestuur enigszins verduide lijkt. ir. L. M. Murre, voorzitter Stichting Geodesia Graag heb ilc ja gezegd op het ver zoek van de redactie om als free lancer af en toe een bijdrage aan het tijdschrift Geodesia te leveren. Onlangs heb ilc - na ruim achtentwin tig jaar - mijn werkzaamheden bij het Kadaster wegens pre-pensionering be ëindigd. Na daar aanvankelijk enkele jaren personeelswerk te hebben ge daan, ben ilc met name de laatste vijf tien jaar als (fulltime) bedrijfsredac- teur bezig geweest als onder andere hoofd-/eindredacteur van Terzake (blad voor externe relaties) en het Kadaster Een avontuurlijke expeditie naar IJs land. Deze hoofdprijs heeft weer vrouw Helga van Leur 15 mei 2002 uit gereikt voor het profielwerkstuk 'Gaat het vrijheidsbeeld kopje onder?' Win naars zijn Yvonne Schavemalcer en Marije Vlaar van het Oscar Romero Col lege uit Hoorn. De wedstrijd is een ini tiatief van Aarde.Nu, een samenwer king tussen de academische aardwe- tenschappelijlce opleidingen in Neder land. Doel is de breedte en inhoud van deze opleidingen meer onder de aan dacht brengen van leerlingen en do centen. Leerlingen van 5 en 6 vwo met het profiel Natuur Techniek of Natuur Gezondheid konden hun werkstuk over natuurkunde, schei kunde, wiskunde en/of biologie inzen den. Ruim vijftig leerlingen stuurden hun werkstuk ter beoordeling aan de Informatieblad (ook wel IK, voor de eigen - ook gepensioneerde - medewerkers). Daar naast deed ilc de Kees Roozen vijfkoppige, deskundige jury van Aar de.Nu. Ingezonden thema's varieerden van mega-Tsunami tot GPS-systemen, aardwarmte en bodemsanering. De ju ry selecteerde vijf werkstukken uit de inzendingen. De makers mogen op een avontuurlijke expeditie naar IJsland. Om mee te dingen naar de hoofdprijs moest het werkstuk een 'aarde-thema' als onderwerp hebben. Daarbij konden de leerlingen gebruikmaken van voor beeldthema's en bijbehorende infor matie op de website www.aarde.nu. Aarde.Nu is de samenwerking tussen de vijf aardwetenschappelijlce oplei dingen in Nederland. Deze opleidin gen, ellc met een eigen karakter en in valshoek, zijn te volgen aan de Vrije Universiteit Amsterdam, Universiteit van Amsterdam, Technische Universi- (eind)redactie van het jaarverslag. De uitnodiging van de redactie van dit tijdschrift biedt me de prettige mogelijkheid ook in mijn 'vrije periode' af en toe nog met mijn vak bezig te zijn. GEODESIA 2002-6

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 39