Stichting De Hollandse Cirkel r. 4. GEODESIA Tijdschrift voor geodesie en geo-informatie Honderd jaar De Koningh in Arnhem teit Delft (zowel Geodesie als Techni sche Aardwetenschappen), Universi teit Utrecht en de Wageningen Univer siteit. In totaal bestelden 635 docenten biologie, schei-, wis- en natuurkunde het bijbehorende lesmateriaal waar mee de thema's ook als vakles behan deld konden worden. Informatie: Judith van de Reep, tele foon (030) 239 32 39, e-mail: vande- reep@podium.nl. Dit jaar is het honderd jaar geleden i dat de instrumentmaker G. de Koningh te Arnhem be gon met de verkoop, de ontwikkeling en de bouw van landmeet kundige instrumenten. Hij werkte daarbij sa men met de geodeti sche wetenschap en praktijk. In de zes tiger jaren is De Koningh gestopt met de geodetische lijn, maar het bedrijf brengt nog steeds hoogwaardige tech nische producten op de markt. Ter ge legenheid van het jubileum brengt De Koningh een boekje uit, waarin schrij ver Hans van Eerden terugblikt op de geschiedenis van het bedrijf. Hierin wordt uiteraard ook aandacht besteed aan de beginperiode, waarin het be drijf zich voornamelijk richtte op de geodetische markt. Het boekje is be stemd voor de relaties van het bedrijf en komt niet in de handel. De Koningh rekent de geo desie nog steeds tot zijn relatiekring en is donateur van Stichting De Hollandse Cirkel. Algemeen directeur John J. Kraijenbrink biedt nu om niet een aantal exemplaren van het te verschijnen gelegenheidswerkje aan ter verspreiding in geodetische kring. De Hollandse Cirkel is dankbaar voor deze geste en wil die verspreiding gaarne ter hand nemen. Voor haar be moeienis met de bestelling en toe zending moet de Stichting aan belang stellenden voor het boekje wel kosten in rekening brengen. Deze bedragen 10,-; voor donateurs van de Stich ting 7,50. Belangstellenden kunnen het boekje tot 15 juli 2002 bestellen door overmaking van het verschuldig de bedrag op rekening 51.70.15.757 t.n.v. Stichting De Hollandse Cirkel te Delft, onder vermelding van 'De Ko ningh'. ir.J.A.J. Marissen PERSONALIA De geodeet dr. ir. R. C. V. (Raymond) Feron is benoemd tot hoofd van de hoofd afdeling Topografi sche Geo-informatie bij de Meetkundige Dienst van de Rijks waterstaat (MD). De laatste 3 jaar is deze functie vervuld door de econoom drs K. Kosters, die per 1 april 2002 directeur Verkeer en Vervoer werd bij de Directie Zuid-Holland van de Rijks waterstaat. Feron was van 1994-1999 al werkzaam bij de MD en was de laatste twee jaar hoofd van de afdeling In formatievoorziening bij de Directie Noordzee van de Rijkswaterstaat. BEDRIJVEN EN DIENSTEN Alternatieve namen genoeg voor 'MD' De keuze om tot een nieuwe naam voor de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat (nu: MD) te komen kent een groot aantal stappen. Vanuit de Rijkswaterstaat kwamen ruim 375 suggesties binnen, het MD-aandeel daarvan was zo'n 15%. "De naam die de MD uitkiest, wordt eind mei ter goedkeuring voorgelegd aan de direc teur-generaal en de (welke? red.) minis ter, waarna de bekendmaking van de naam en de winnaar van de prijsvraag zo spoedig mogelijk zal volgen", aldus Joyce Molendijk, projectleider 'Naams wijziging' in het informatiebulletin met de MD-naam 'MeDium'. voor de Geschiedenis der IGeodesie Interessante lezerskring Geodesia bereikt een buiten gewoon interessante doelgroep. Het actuele maandblad wordt gelezen door leden van de aan gesloten verenigingen, beleidsbepalers bij overheids- en ge meentediensten, architecten-, ingenieurs- en geodetische bureaus alsmede stafmedewerkers in de bouw wereld en aanveiwante branches. Een interessante lezerskring die relatief goedkoop kan worden bereikt. Met een advertentie in Geodesia! WESTERUM PUBLICITEIT BV Advertentie-exploitatie Geodesia Wintereik 38 - 5682 HM Best - Tel. (0499) 398689 - Fax 374497 - westbest@wxs.nl GEODESIA 2002-6

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 40