V rechtelijke beperking is komen te vervallen, dient in het register te worden ingeschreven. Nadat de verklaring in het register is ingeschreven, moet de registratie worden bij gewerkt. De verklaring dient binnen vier dagen te worden ingeschreven, nadat bij het bestuursorgaan bekend is ge worden dat de publiekrechtelijke beperking daadwerkelijk is vervallen. Om het zoeken in de registratie te vereenvoudigen worden straatnamen en huisnummers opgenomen. Het is daarom van belang dat het toekennen en/of wijzigen van de straat namen en huisnummers zo spoedig mogelijk in de registra tie wordt opgenomen. De wijzigingen in straatnamen en huisnummers moeten binnen vier weken na de dag van bekendmaking in het register en de registratie worden ge wijzigd. Net als straatnamen en huisnummers is de kadastrale aan duiding een ingang om de registratie te onderzoeken op publiekrechtelijke beperkingen. Kadastrale aanduidingen wijzigen veelvuldig door het samenvoegen of splitsen van kadastrale percelen. In het wetsvoorstel zijn daarom termij nen opgenomen, die specifiek van toepassing zijn op deze situatie. Evenals bij de straatnamen en huisnummers heb ben de bestuursorganen de verplichting om binnen vier weken nadat zij de wijzigingen van de kadastrale aandui dingen van het Kadaster hebben ontvangen, de registratie te actualiseren. In de praktijk is de termijn ongeveer tien weken, omdat de massale output de gedateerde situatie van de maand ervoor bevat. Tot slot bestaat de mogelijkheid om de registratie te wijzi gen indien er sprake is van een kennelijke fout, een hande ling die op grond van het wetsvoorstel is verricht. Een ken nelijke fout is dus geen fout die in het beperlcingenbesluit zelf staat. Deze fout dient te worden gecorrigeerd door het nemen van een nieuw beperlcingenbesluit. Het herstellen van een kennelijke fout kan op verzoek van een belangheb bende of door het bestuursorgaan gebeuren. Het verzoek om de fout te herstellen dient door de belanghebbende te worden gemotiveerd. Na het indienen van het verzoek neemt het bestuursorgaan een beslissing op de aanvraag. Vestigen van een voorkeursrecht in een uitbreidingswijk. Nieuwbouw kan leiden tot het splitsen van kadastrale percelen. Wanneer het bestuursorgaan het ver zoek honoreert, wordt de fout zo spoe dig mogelijk hersteld. Een exact tijd stip wordt in het wetsvoorstel niet ge noemd. Inzage De registratie van publiekrechtelijke beperkingen is verdeeld over de ge meenten en het Kadaster. Een raadple ger moet in de gelegenheid worden ge steld om op één plaats kennis te ne men van publiekrechtelijke beperkin gen. Om hierin te voorzien worden de gemeentelijlce beperkingenregistratie en de kadastrale registratie van het Kadaster 'on line' met elkaar in verbin ding gebracht. Dit wordt in het wets voorstel geregeld. Op deze wijze kan een raadpleger op het kantoor van het Kadaster kennisnemen van de publiek rechtelijke beperkingen. Op het ge meentehuis kunnen raadplegers ook alle gegevens ten aanzien van de pu bliekrechtelijke beperkingen inzien, doordat de gemeente zelf de beschik king heeft over de gemeentelijke be perkingenregistratie. Bovendien kun nen zij ingevolge de Kadasterwet een permanente aansluiting krijgen; dit is Straatnamen en huisnummers Kadastrale aanduidingen Kennelijke fouten Behoort bij raadsbesluit d d" "-i NMir 2000 Ondergetekende. Johannes Hermanus Theodorus EwaIdssecretaris van de gemeente Schljndel verklaart dat dit stuk eensluidend is met het nierbij ter inscnrijving aangeboden stuk. datum: - 2 HAART 2000 handtekening 5 Sector Grondgebiedszaken 4 3 2 3j$< Telofoon 073-5440999 1 Telefax 073-8478840 Wijz. Datum Paraaf Omschrijving SCHIJNDEL Atd: Vastgoed en Landmeten Gebied ingevolge Wet voorkeursrecht Gemeente Datum 22-10-1999 Getekend COP Schaal :75ÖÖÖ filenaam: g:VnlcrodatUarxlm\archl«M00012 lek. nr. ^,QQQ^2 GEODESIA 2002-9

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 10