9 Aansprakelijkheid GEMEENTE SCHIJNDEL ~7",, Literatuur Summary echter geen verplichting. De gemeente dient op grond van het wetsvoorstel een gewaarmerkt afschrift of uittrek sel te verstrekken. Een raadpleger krijgt een document uit de geautoma tiseerde gemeentelijke beperkingen registratie, waarop een korte aandui ding van de aard en inhoud van de publiekrechtelijke beperking staat. Bo vendien is het tijdstip waarop de pu bliekrechtelijke beperking van kracht wordt, het inschrijfnummer, de kadas trale aanduiding en de plaatselijke aanduiding van de onroerende zaak op het document weergegeven. Indien blijkt dat er op een onroerende zaak geen publiekrechtelijke beperking rust, krijgt de raadpleger een schrifte lijke verklaring. Uit de schriftelijke verklaring blijkt dat op het tijdstip van raadplegen geen publiekrechtelijke beperkingen op de onroerende zaak rusten. Deze verklaring kan achteraf worden gebruikt als blijkt dat ten aan zien van de onroerende zaak ten on rechte geen of geen volledige gegevens De foto's zijn gemaakt door Jacco Leijten. Het kaart materiaal is ter beschikking gesteld door de gemeente Schijndel. Wijzigingen in huisnummers (boven) en straatnamen (onder) spelen een essentiële rol binnen het nieuwe wetsvoorstel. in de gemeentelijke beperkingenregistratie zijn opgeno men. De gemeente verstrekt uitsluitend verklaringen ten aanzien van gemeentelijke publiekrechtelijke beperkingen. Het sluitstuk van de wettelijke regeling is de aansprakelijk heid. In de 'Wet kenbaarheid publiekrechtelijke beperkin gen onroerende zaken' zijn twee artikelen opgenomen, die bepalen dat de gemeenten en andere openbare lichamen aansprakelijk kunnen worden gesteld. Voor vergoeding komt alleen in aanmerking de schade die ontstaat als ge volg van het niet nakomen van de wettelijke verplichtin gen. De aansprakelijkheid van het Kadaster speelt in de nieuwe wet geen rol, omdat deze in de Kadasterwet is ge regeld. Nadat de openbare lichamen de juiste documenten aan het Kadaster hebben aangeboden, gaat de aansprake lijkheid van de openbare lichamen over op het Kadaster; dit in tegenstelling tot de gemeenten, omdat deze de relevante documenten zelf moet inschrijven. De schade die ontstaat als gevolg van het niet nakomen van de wettelijke verplich ting van het Kadaster, kan op deze dienst worden verhaald. De praktische kant van de invoering van deze wet wordt nog nader geregeld in een uitvoeringswet. Hopelijk zal in een apart artikel nog aandacht worden besteed aan de in voering van deze wet bij gemeenten en Kadaster. Toekennen van nummers Burgemeester en wethouders; gelet op artikel 3 lid 1 van de "Verordening straatnaamgeving en huisnummering" besluiten; zoals is weergegeven op bijlage 1 het volgende huisnummer toe te kennen: Eekelhof35A (nieuwbouw woonhuis) WH Het nummer wordt per 31 mei 2002 vastgesteld. [1] Haan, P. de, en J. M. Polak, Notariaat, onroerend goed en administratief recht. WPNR 1975, p. 221 [2] Kamerstukken II 2001/02, 28 218, no. 1 tot en met 3. [3] Kamerstukken II 2001/02, 28 218, no. 3, p.12. EDIS0NWEG A legal base for the geo-information department! Soon the draft law on 'information on public law restrictions of real estate' will be passed by parliament. With this law, the possi bility to obtain information on these restrictions will be greatly improved, though not perfected. The author describes purpose, domain and contents of the new law. The implementation of this law will require a major effort on the part of the municipalities and Cadastre. KEYWORDS real estate law, legislation, background TREFWOORDEN onroerend-goedrecht, wetgeving, achtergronden GEODESIA 2002-9

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 11