Hogeschool van Utrecht Start grote campagne in september Relatiebeheerders HvU groot succes Met gepaste trots kunnen wij u meedelen dat de opzet van het relatiebeheerdernetwerk zeer voorspoedig verloopt. Er zijn nu een kleine vijftig relatiebeheerders actief, die per persoon gemiddeld vijf middel bare scholen bewerken. Daarmee wordt ongeveer 65% van de havo- en/of vwo-scholen in Nederland bestreken. Ook zijn er contacten met een aantal ROC's. Een relatiebeheerder is een con tactpersoon die de leerlingen van een aantal middelbare scholen warm pro beert te maken voor het vakgebied. De manier waarop de contacten worden gelegd en onderhouden, is grotendeels aan de beheerder zelf; voorlichting geven kan deze ook uitbesteden aan een collega of andere vrijwilliger. Het netwerk kan een prachtige infrastruc tuur vormen om (nieuw en aantrekke lijk) promotiemateriaal over het land te verspreiden, maar ook om gegevens over informatiemarkten te verzame len. En door energie te steken in per soonlijke contacten lijkt marktvergro- ting mogelijk. Het initiatief van dit netwerk komt van de Hogeschool van Utrecht, maar het is nadrukkelijk de bedoeling met andere geo-opleidingen in Nederland samen te werken. Voor wie het nog niet wist: de in stroom van de opleidingen in de geo desie en geo-informatie is al jaren pro blematisch en dreigt nu te leiden tot verlies van zelfstandigheid of zelfs op heffing. Wij als docenten van de oplei ding in Utrecht wilden en willen daar nadrukkelijk niet in berusten en heb ben daarom de laatste jaren diverse ac ties gevoerd teneinde het tij te keren. De materie is echter buitengewoon weerbarstig en tot overmaat van ramp werd de Geodesie Promotie Commissie opgeheven. Om geen tijd te verliezen hebben we daarom besloten om zelf actie te ondernemen en het in onze Eric Hagemans, namens de docenten van de opleiding geodesie/geo-informatica van de Hogeschool van Utrecht. ogen sterke concept van de relatie beheerders verder te ontwikkelen. Tij dens een seminar reageerden verte genwoordigers uit het beroepsveld positief op dit concept en daar is ge concludeerd dat onderwijs en be roepspraktijk een gezamenlijke ver antwoordelijkheid hebben. Het doel van de wervingsacties is om bij iedere middelbare scholier die het werken in de geo-informatie leuk zou kunnen vinden (misschien wel 10.000 per jaar?) het beroep als één van de keuzemogelijkheden aan te bieden. Dat betekent dat deze scholieren het werken in de geo-informatie als aparte discipline moeten kennen, en dat ze zich een juist en boeiend beeld kun nen vormen (dus niet de klassieke clichés over suffe landmeters, maar flitsende IT-associaties en het ma nagen van geo-informatie). Ook moet men doordrongen raken van de rele vantie van het vak (zoalsNederland is hopeloos verloren zonder ons). In september 2002 komen de relatiebe heerders bij elkaar om een scala aan campagne-activiteiten te starten. Daar voor is veel medewerking uit het vak gebied nodig en wij hopen dat velen van u een bijdrage willen leveren om de opleidingen binnen het vakgebied te behouden, daarmee het vakgebied te laten voortbestaan of, nog liever, op te stoten in de vaart der volkeren. Uw bijdrage kan bestaan uit: aanmelden als relatiebeheerder. Met name in Limburg en het noor den van het land zijn nog veel scho len die niet onder de zorg van een relatiebeheerder vallen; een relatiebeheerder in de eigen regio ondersteunen door bijvoor beeld lessen of lezingen te verzor gen. Namen zijn te verkrijgen door een bericht te sturen naar: georelatiebeheer@fnt.hvu ,nl als bedrijf of instelling open dagen organiseren en aansprekende pro jecten middels persberichten of re portages breed uit (laten) meten in lokale of landelijke pers; meedenken over de beste pr-strate- gie door oneliners te verzinnen die het vakgebied aansprekend weer geven en aangename associaties op roepen (zoals een hoge status, afwis selende werkomgeving, veel geld verdienen, enz.). Het is wel van be lang om als beroepsgroep een rede lijke overeenstemming te hebben over de definitie van het vakgebied; mogelijk kan Geodesia een rol ver vullen bij de communicatie daar over. De grote campagne is dus vooral een 'doe-het-zelf'-campagne. Als opleiding blijven wij intussen innoveren om aan trekkelijk te blijven (onze visie) of te worden (visie van de markt) en oproe pen tot meer samenwerking op het ge bied van promotie en werving. Contactpersonen: Hiddo Velsink, Henk Jongbloed, Eric Hagemans, Frans de Vroege en Rob de Wijs. E-mail: geodesie@fnt.hvu.nl, telefoon (030) 238 86 15, 238 86 33, 238 86 34. GEODESIA 2002-9

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 33