Herkent u dit?: worden geconfronteerd met de daar bestaande topografie. Dan pas kan met 100% zekerheid worden gezegd of beide elementen ook werkelijk samen vallen. Dat gebeurde vroeger bij de zo genaamde hermeting. Maar dat is in dit proces niet aan de orde. Dan naar het genoemde artikel. Het Ka daster is eigenaar en beheerder van de kadastrale kaart. Zij is dan ook de eni ge die hier wijzigingen in kan (laten) aanbrengen. Het is het kadastrale be leid om af te stemmen op de GBKN en niet op variaties daarvan. Afstemming vindt in principe eenmalig plaats. Een continue afstemming van reeds be staande grenzen is op dit moment niet aan de orde. Als er nieuwe gebouwen via de reguliere levering door de GBKN- beheerder worden aangeleverd, dan zullen de daarbijbehorende 'nieuwe' kadastrale grenzen grafisch correct worden ingebracht. Verandering van bestaande topografische grenzen heeft in principe niet automatisch gevolgen voor de kadastrale grenzen. Gebruik van veldwerken is in het huidige proces van de kaartverbetering vrijwel niet voorzien. Aanpassen van de kadastrale kaart met behulp van veldwerken zal alleen plaatsvinden als er sprake is van een kennelijke fout. Niet om een zogenaamde 11-nauwkeurigheid te verkrijgen. Het Kadaster zal bij de bijhouding (dus voor nieuwe gren zen) blijven afstemmen op de GBKN, geen andere varianten als GBK-HS. De relatie die nu is voorzien, zal via het gebouw lopen. Op beide kaarten komen dezelfde gebouwen voor. Het is een bekend gegeven dat kadastrale grenzen los van hun afbeelding, in het terrein na het moment van hun op meting kunnen gaan verschillen van de aanwezige topo grafie. Denk aan afslag, aanwas en verjaring. Het kan na tuurlijk nooit de bedoeling zijn dat deze afstemming van uit de kantoorstoel kan worden 'bevroren'. Blijft van belang om goed voor ogen te houden waarvoor de kadastrale kaart is bedoeld. Zij dient als ingang op het openbare register. Zij geeft een schaalgetrouw overzicht van de preceelsgewijze indeling van de kadastrale percelen. Wil men iets weten over de grenzen, dan moet men in eerste instantie niet op de lcaart zijn. Men moet naar het reconstructie- of veld werkarchief, maar voor een goede interpretatie daarvan moet men wel over voldoende geodetische en juridische kennis beschikken. Postbus 41 3980 CA Bunnik Tel: 030 602 00 70 www.atlis.nl atlis@atlis.nl Kijk voor meer informatie op onze website of neem contact met ons op. - Uw organisatie gebruikt verschillende GIS-pakketten en-formaten waarvan gegevensonderling slecht uitwisselbaarzijn; - Gegevens worden op meerdere locaties beheerd; - Het is onduidelijk of de gegevens betrouwbaar zijn; - Integratie van geografische en administratieve gegevens is niet of moeizaam te realiseren. Het moet anders!: Geo-informatie moet kwalitatief beter, goedkoper in beheer en breder beschikbaar komen. Dit vereist integratie van afdelingsinformatie en gecentraliseerd beheer. ATLIS gaat verder en realiseert een volledige integratie met administratieve gegevens. Dit noemen wij Ruimtelijke Informatievoorziening. ATLIS dienstverlening: - RIV-SCAN; - Systeemontwikkeling; - Conversie; - Projectmanagement. Waarom ATLIS?: - Deskundigheid: bewezen expertise in ruimtelijke informatie; - Onafhankelijkheid: ATLIS krijgt geen geld van pakketleveranciers; - Flexibiliteit: van resultaatverplichting tot detachering; -Oplossingsgericht. ruimtelijke informatievoorziening GA projectmanagement GEODESIA 2002-9

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 35