wezig. Het uitwerken van deze details, met daarbij de opzet van de organisa tie van de nieuwe vereniging in thema- groepen of afdelingen, vergt veel aan dacht en begeleiding. Door een kern groep bestaande uit Henk Ottens, Men- no-Jan Kraak en Leen Murre is samen met de betrokken verenigingen ge zocht naar een 'vakgenoot' betrokken bij het verenigingsleven, die deze uit werking en de mogelijk daaropvolgen de implementatie op professionele wij ze zou kunnen begeleiden. Op voorstel van de WL is hiervoor Wim Eimers, di recteur Geodesie bij Fugro-Inpark, aan getrokken. Wim is al vele jaren als actief lid betrokken bij verschillende verenigingen die straks verenigd gaan worden in GIN. Ook was hij ruim tien jaar lid van het bestuur van de Stich ting Geodesia en van de WL, waarvan vier jaar voorzitter van de Stichting. De afgelopen drie maanden heeft hij zich beziggehouden met een goede in ventarisatie van wat er bij de verschil lende verenigingen leeft en wat hun activiteiten zijn. Op basis daarvan werkt hij momenteel aan een voorstel voor de structuur van GIN. Uitgangs punt hierbij is dat de huidige activitei ten van de verschillende verenigingen op herkenbare wijze worden geconti nueerd in de nieuwe vereniging. Te vens zal hij een plan van aanpak op stellen voor de te nemen stappen om tot oprichting van de nieuwe vereni ging te kunnen komen. Deze maand zullen een uitgewerkt voorstel van themagroepen en een plan van aanpak worden voorgelegd aan de initiatiefgroep. Na vaststelling kunnen de verdere details, zoals het oplossen van de juridische consequen ties, het opstellen van nieuwe statu ten, vorm en opzet van tijdschrift(en) en het opzetten van een goede finan ciële structuur worden uitgewerkt. Ook kunnen definitieve afspraken worden gemaakt over de planning van het verdere samenvoegingsproces. Op dit moment is nog niet duidelijk wan neer alles zal zijn afgerond. Een kei harde datum kan dus nog niet worden genoemd, maar dat is ook niet zo nodig, zorgvuldigheid gaat voor snel heid, Door de huidige intensieve aan pak is het proces weer goed op gang. Dit najaar staan bij diverse verenigin gen algemene ledenvergaderingen ge pland, waarbij op basis van de voorstel len, de leden om opheffing van de ver eniging gevraagd zal worden, met ge lijktijdige oprichting van GIN. GIN en Geodesia Ook de Stichting Geodesia is nauw betrokken bij het totstandkomen van de nieuwe vereniging GIN. Voor de vier aangesloten verenigingen worden door Geodesia diverse gezamenlijke activiteiten uitgevoerd, zoals het uit geven van het vaktijdschrift Geodesia, het organiseren van studiedagen en om de twee jaar het bekende congres. In een overleg eind april tussen de be sturen van de vier verenigingen en een delegatie van het Geodesia-bestuur is door de vier verenigingen aangegeven dat zij deze activiteiten terug willen zien in de nieuwe vereniging GIN. Bij het opgaan van de verenigingen in GIN zou in principe de Stichting Geodesia opgeheven kunnen worden. Een optie kan zijn om voor financieel risicovolle activiteiten, zoals congres en tijd- KvAG stemt in met fusieregeling C Op 12 juni 2002 vond er een speciale algemene ledenvergadering plaats van de Kring voor Aardobservatie en Geo-informatica (KvAG) rondom de voorgenomen opname in de fusievereniging Geo-infor- matie Nederland (GIN). Het bestuur van de KvAG is al ruim een jaar in bespreking met andere geo-verenigin- gen om tot de oprichting van deze nieuwe fusiever eniging te komen. De voordelen van een fusie zijn evident, namelijk: bundeling van krachten; schaalvergroting op velerlei gebied, waardoor beter ingespeeld kan wor den op trends rondom het vakgebied van de geo-informatie; professionalisering van (administra tieve) werkzaamheden met steun van enthousiaste (vakinhoudelijke) vrijwilligers. De besprekingen zijn thans in een dus danige fase beland, dat het bestuur van de KvAG de formele steun van haar leden nodig heeft om het traject te kunnen vervolgen. Het voorstel van het bestuur aan de ledenvergadering was daarom: machtigen van het KvAG- bestuur voor het uitwerken van het schrift, de Stichting als uitvoerende rechtspersoon te gebruiken met als op drachtgever het bestuur van de nieu we vereniging. Beleidsmatig komt dan de volledige verantwoordelijkheid bij het bestuur van GIN te liggen. Ook in het huidige bestuur van Geode sia is nadrukkelijk gesproken over de toekomst van de Stichting. In verband met de continuïteit van de diverse acti viteiten is afgesproken dat studieda gen, tijdschrift en het congres in 2003 normaal doorgang zullen vinden. Af gestemd op de planning van het vor mingsproces van de nieuwe vereniging zal overdracht van de verantwoorde lij kheid voor de diverse activiteiten naar GIN plaatsvinden. Hiermee zal hopelijk gegarandeerd kunnen wor den dat de oude schoenen niet worden weggegooid voordat de nieuwe zijn in gelopen. Leen Murre, voorzitter Stichting Geodesia volgende besluit: "Opname van de hui dige Kring voor Aardobservatie en Geo- informatica (KvAG) in de nieuwe ver eniging Geo-Informatie Nederland en derhalve ontbinding van de KvAG per 1 januari 2003", met als randvoorwaarden: secties binnen GIN moe ten de aandachtsvelden van de KvAG afdekken; GIN neemt de ISPRS-ver- plichtingen over; 1 januari 2003 is een streefdatum. Bovenstaande houdt dus in dat remote sensing zodanig wordt ondergebracht in een nieuwe organisatiestructuur, dat de belangen van de KvAG behar tigd blijven. De stemming leverde uiteindelijk het volgende resultaat op: 35 JA (voor het bestuursstandpunt), 4 NEE en 1 blan co. Dit betekent dat de KvAG een grote stap richting GIN heeft gemaakt. Hope lijk zullen andere verenigingen spoe dig volgen! Frans van der Wel, secretaris KvAG GEODESIA 2002-9

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 41