Houden en bijhouden van de publiek rechtelijke beperkingen stuursorganen van de openbare licha men. Voor de gemeenten nemen de Gemeenteraad en het College van Bur gemeester en Wethouders beperkin- genbesluiten. De beperkingenbesluiten die door de gemeentelijke bestuursorganen wor den genomen, worden bij de gemeente zelf geregistreerd. De niet-gemeente- lijke beperkingenbesluiten worden bij het Kadaster geregistreerd. Een af schrift van het beperlcingenbesluit wordt ingeschreven in het register (het register bij het Kadaster of de gemeen te, afhankelijk van wie het beperlcin genbesluit heeft genomen). Het origi nele besluit wordt opgeborgen in het archief. In het register worden de af schriften van de beperkingenbesluiten fysiek op volgorde van binnenkomst geregistreerd in bijvoorbeeld mappen. Nadat het afschrift is geregistreerd, worden signaalgegevens opgenomen Natuurbeschermingswet 1998 Flora- en faunawet Wet geluidhinder Wet inzake de luchtverontreiniging Luchtvaartwet Deltawet Grondwaterwet Mijnwet 1810 Wet op de Ruimtelijke Ordening Wet bodembescherming Wet op de stads- en dorpsvernieuwing Wet milieubeheer Inkwartieringswet Wet verzekering beschikbaar blijven van goederen Gemeentewet Aanwijzing van gebieden voortvloeiende uit in ternationale verdragen Aanwijzing beschermde leefomgeving Voorlopige aanwijzing beschermde leef omgeving Gedoogplicht geluidsmetingen Zoneringen Gedoogplicht metingen Aanwijzingen luchtvaartterreinen Bouwverbod Schuldplichtigheid Gedoogplicht Machtiging Voorbereidingsbesluit Bestemmingsplannen Vordering Beschikkingen ernstige (al dan niet) urgente ge vallen Bevelen Stadsvernieuwingsplannen Leefmilieuverordeningen Aanwijzing gebieden in een verordening Aanwijzingen gebieden voor grens- of richt- waarden bij AmvB Aanwijzing gevoelige gebieden Aanwijzing gebied met aanvullende MER-plicht Gedoogplicht eenvoudige voorziening ter voor bereiding op inkwartiering Last beschikbaar blijven Bekostigingsbesluit ter zake van baatbelasting o.g.v. een verordening in een geautomatiseerd systeem, de registratie genoemd. Onder signaalgegevens wordt onder andere verstaan de kadastrale aanduiding, het inschrijfnummer en een korte aanduiding van de aard en de inhoud van de publiekrechte lijke beperking. Met geautomatiseerde systemen kunnen raadplegers op een snelle manier inzage krijgen of er op een onroerende zaak een publiekrechtelijke beperking rust. Het niet op tijd registreren van een beperlcingenbesluit heeft geen invloed op het in werking treden van het besluit en de termijn van bezwaar en beroep. Op het in werking tre den van een besluit en de termijn van bezwaar en beroep zijn de regels uit de Algemene Wet Bestuursrecht van toe passing. Een beperlcingenbesluit dient vier dagen nadat het be perlcingenbesluit bekend is gemaakt in het register te wor den ingeschreven. Het gevolg van deze inschrijving is dat de registratie moet worden geactualiseerd om zo de juiste in formatie over publiekrechtelijke beperkingen te garande ren. Het register en/of de registratie dient ook te worden geactualiseerd ingeval van: beslissingen in administratief be roep en rechterlijke uitspraken; vervallenverklaringen; wijzigingen in straatnamen en huis nummers; wijzigingen in kadastrale aandui dingen; kennelijke fouten. Worden momenteel opgenomen in de kadastrale registratie Beslissingen in administratief beroep en rechterlijke uitspraken De eerste categorie die in de registratie moet worden bijgehouden, zijn de be slissingen in administratief beroep en rechterlijke uitspraken met betrek king tot een eerder genomen beperlcin genbesluit dat in het register is inge schreven. Een beslissing in administra tief beroep is een beslissing van een an der bestuursorgaan dan dat het besluit heeft genomen. Een rechterlijke uit spraak spreekt voor zich. De beslissing in administratief beroep of de rechter lijke uitspraak dient binnen vier da gen te worden ingeschreven nadat het administratief beroep of de rechter lijke uitspraak bij het bestuursorgaan bekend is geworden. Vervallenverklaringen Een publiekrechtelijke beperking lean vervallen zonder dat daar een beper lcingenbesluit aan ten grondslag ligt. Een voorbeeld hiervan is het verstrij ken van een wettelijke termijn zoals bij een voorbereidingsbesluit. De ver klaring waaruit blijkt dat de publielc- GEODESIA 2002-9

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 9