Gezoc\\t\ bouwvakkers (v.) Bedreigingen en kansen Aan het eind van het interview constateren Wakker en interviewers gedrieën dat de combinatie van al deze ont wikkelingen een erg gecompliceerde zaak is met vele in vloeden van buiten en maar zeer beperkte mogelijkheden om vanuit de afdeling te sturen. Er zijn de nodige bedreigingen voor de af deling, maar Wakker stelt uitdrukke lijk dat er ook grote kansen zijn. "Zo staat het onderzoek in het kader van het thema 'aarde' zeer hoog genoteerd binnen de TU Delft. De afdeling is goed in onderzoek en scoort in de TU duide lijk boven het gemiddelde. De gemid delde leeftijd van de onderzoekers is lager dan het Delftse gemiddelde. In 80% van de belangrijke indicatoren scoort de afdeling goed! Het enige pro bleem is het zelfbeeld, de relatie met de achterban, en hoe vinden we ons nieuwe evenwicht. Maar daar komen we uit!". Wat betreft de toekomst van de bache loropleiding stelt hij: "Ik ben ervan overtuigd dat men over een jaar of twee, drie tot de conclusie zal komen dat het idee van de zeer brede bachelor toch niet zo goed was, en het aantal bacheloropleidingen toch weer vergroot zal worden. Hope lijk kan Geodesie deze tijd overbruggen. Een forse toename van het aantal studenten is daarvoor wel een absolute nood zaak. We gaan daarom door met alle activiteiten om stu denten te werven, en dat kost veel geld. Ik hoop dat er dan volgend jaar september dertig nieuwe studenten voor de deur staan"! Wakker wil de afdeling Geodesie sterker maken, de secties dichter bij elkaar brengen, de samenhang tussen de secties versterken en de afdeling motiveren om zich strategisch beter te positioneren binnen de TU. "De afdeling moet wat opgeschud worden; er zijn hier veel heel knappe mensen, maar dat is tegenwoordig niet voldoende; je moet je asser tief naar buiten opstellen en tactisch handig manoeuvreren. De afdeling is het waard om te overleven. Kwaliteit wordt niet weggegooid. De Geodesie zal overleven", daar is Wakker van overtuigd Literatuur [1] Werkplan Subcommissie Geode tisch Onderwijs van de Nederland se Commissie voor Geodesie. [2] Kenselaar, F. en prof. dr. ir. M. G. Vosselman, Bachelors en Masters leren integreren in projecten. Geodesia 2001, p. 460 e.v. [3] Kloosterhuis, H., TU Delft moet een A- merk worden. Zicht op Delft, juni 2002. [4] Rene van der Schans, Steeds voor U/jou de plaats bepalend. Summary 'Earth' is a target for research at Delft University The new chairman of the Geodesy depart ment of Delft Technical University, prof. ir. K.F. Wakker, was interviewed. He explaines the impact of the introduction of the bache lor-master structure on his department, and also relates the future of Geodesy to the uni versity's research policy. education, interview onderwijs, inteiview Vrouwen in de bouw, ze zijn nauwe lijks te vinden. Een enkeling begeeft zich in deze van oudsher mannenwe reld: slechts tien procent van het to tale aantal werknemers in de bouw is van het vrouwelijke geslacht. Het merendeel van deze vrouwen bevindt zich achter een bureau, als adminis tratief medewerker of als werkvoor bereider. Op de bouwplaats is het helemaal zoeken naar een speld in een hooiberg: slechts twee van de duizend bouwvakkers zijn vrouw. Kraanmachinist John van Vugt: "Het is voor een vrouw moeilijk zich staan de te houden. Aan de ene kant willen ze met haar naar bed, maar achter haar rug om maken ze haar zwart". Beroepen als vrachtwagenchauffeur, kraanmachinist en landmeter wor den wel aangedragen, want deze zijn fysiek minder zwaar. (Uit: Spits, 5 juli 2002) KEYWORDS TREFWOORDEN GEODESIA 2002-10

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 20