Voor lezers met hang naar het geodetisch verleden en behoefte aan schitterend uitzicht? Jeltes ten Hoor Literatuur •yniinj maken hoe sterk de samenhang der elementen is. In een analytische en kwalitatief eind- betoog trekt hij dan ook zijn conclusie over de samenhang der delen, en stelt dat de wijze waarop technische, wette lijke, en organisatorische aspecten de werking van een grondregistratie- systeem beïnvloeden, niet anders kan zijn dan 'samen als een geheel'. Zevenbergen maakt aan het begin van zijn proefschrift gewag van het feit dat er internationaal gezien een kleine groep experts is met een 'brede blik', zoals hij die bepleit. Wat mij betreft is Zevenbergen met zijn uitgebreide stu die tot deze groep toegetreden! Men kan zich afvragen: is met dit proef schrift nu alles (althans voorlopig al les) gezegd over de aspecten en effec ten van grondregistraties? Dit moet mijns inziens ontkennend worden be antwoord. Ik zie in ieder geval al drie vervolgstudies: een soortgelijke studie, maar dan gericht op de andere doelen die grondregistraties kunnen hebben, zoals in de sfeer van 'good gover nance': een studie naar de relatie van in heemse rechten (hoe men ze ook wil noemen: customaiy rights, indige nous rights, informal rights, extra legal rightsmet de formele grondregistratiesystemen; welke 'bredere ontwikkelingspoli tiek' is nodig om de effecten van goede grondregistratie maximaal te bewerkstelligen. Hopelijk geeft de nieuwe organisatori sche inbedding van de afdeling Geode sie (o.a. bij het OTB) hiervoor voldoen de mogelij kheden. [4] Worldbank policy research paper Land policy and Administration, draft 2001. [5] Molen, P. van der, Property Rights, Land Registration and Cadastre in the EU. Paper Granada 2002. [6] DFIDBetter livelihoods for poor people; the role of land policy. Discussion draft, London 2002. [7] Chome J., The behavioural and spatial aspects of Title Registration in informal settlements: the case ofBlantyre City. ITC 2002. [8] Hendrix S., Tenure security in Venezuele. Survey and LIS, 1995 vol. 55 no. 2. [9] Limonov L., Land Reform and Property Markets in Russia. Land Lines, april 2002. [10] Bruce J. Migot-Adholla S., Searching for Land Tenure Security in Africa, Kendall Hunt Dubusque Iowa 1993. professioneel Rest mij de heer Zevenbergen geluk te wensen met zijn promotie tot doctor aan de Technische Universiteit Delft. [1] Vrij naar Roos, K., In stelling ge bracht. BZZTÖH, p. 60, 1996. [2] Dagblad De Gelderlander 28-7- 2002. [3] UN/WB/F1G Bathurst Declaration, (Uit: Bennekoms Nieuwsblad, 6 augustus 2002 Melbourne 1999. In het op werkelijke unieke locatie aan de rand van de Wageningse berg gelegen kantoorgebouw (v/m Universiteitsgebouw "landmeetkunde") is nog één etage te huur. De kantoren hebben een schitterend uitzicht op Rijn, Uiterwaarden en Betuwe. Goed bereikbaar met de auto; openbaar vervoer (bushalte) op ca. 400m afstand. Totaal nog te verhuren oppervlak ca. 465m2 V.V.O.; in units vanaf ca 2()0m2. Luxe afwerkingsnivcau. Parkeren op eigen terrein. Verbouwing is thans in volle gang; momenteel nog inspraak in indeling en afwerking mogelijk. Huurprijs 147,50 per m2 V.V.O. per jaar excl. BTW en servicekosten. jollen ten Hoor Profennionccl H. ten Hoor PUniitocii 44 6701 AS WagcniitKCii tel. 0.117-421225 TE HUUR Wageningen: Hcsseling van Suchtelenweg 6 GEODESIA 2002-11

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 17