Kan Laserscannen binnen uw organisatie worden toegepast? Heeft u Autocad of Microstation? Houdt uw brievenbus in de gaten! HAi.jutA.M, Oordeel zelf en kom naar één van de workshops die Leica Geosystems in december en januari organiseert bij u in de buurt. Tijdens deze praktijkgerichte workshop maakt u nader kennis met Laserscannen. U maakt zelf een scan en verwerkt dit tot een eindproduct. Op deze manier ervaart u zelf dat Laser scannen ook binnen uw organisatie kan worden toegepast. Laserscanning is de nieuwste techniek van meten die o.a. toegepast kan worden voor het meten van gebouwen, bruggen, wegen, viaducten en pijpleidingen. 1000 punten per seconde met een puntnauwkeurigheid van 4 a 6 mm. De puntenwolk lijkt op een digitale foto maar dan wel direct in 3 dimensies. Deze puntenwolk kunt u met behulp van de bijgehorende softwarepakketten Cyclone of Cloudwork bewerken. Met Cyclone kunnen punten, lijnen, vlakken en cilinders worden bepaald met een nauwkeurigheid van enkele millimeters. De puntenwolk kan nu gebruikt worden binnen uw ver trouwde CAD omgeving. U hoeft geen ander CAD systeem te leren. Het is nu mogelijk om direct in AutoCAD of Micro station gegevens op te vragen en 2D/3D tekeningen te maken. Binnenkort sturen wij u uitgebreide informatie over deze workshops. Heeft u nu al vragen en wenst u op dit moment nader geïnformeerd te worden dan kunt u contact opnemen met Leica Geosystems B.V., Matilde Siklosi telefoon: +31 (0)70 3078900 of kijk op www.leica-geosystems.nl. Geosystems

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 46