AP 3 Resultaten van het lezersonderzoek 'tl Profiel van de lezers De inhoud van Geodesia Geodesia gewogen Wat vinden de lezers van Geodesia?", een belang wekkende vraag voor de redactie en de Stichting Geodesia. Aan alle lezers hebben we een vragen lijst toegestuurd en tweemaal werd een oproep geplaatst 0111 deze in te vullen. Het resultaat: een aantal van 315 inge vulde formulieren; op een oplage van ongeveer 4000 stuks is dat een lage respons, minder dan tien procent. Deson danks willen we u de uitkomsten en onze analyse daarvan niet onthouden. Uiteraard moeten deze resultaten met de nodige omzichtigheid worden behandeld, meer dan negen tig procent van de lezers heeft tenslotte niet gereageerd. De grote vraag voor de redactie blijft natuurlijk: waarom niet? Er zijn, denken wij, drie mogelijkheden; de keuze hieruit hangt af of je een optimistische of pessimistische kijk hebt op ons tijdschrift: men heeft Geodesia niet of nauwelijks opengeslagen, waardoor de hele vragenlijst niet is opgevallen; men is redelijk tevreden en vindt het wel goed zo, en ziet daarom geen reden de vragenlijst in te vullen (een soort van: geen mening); men vindt Geodesia zo slecht, dat het geen zin heeft de vragenlijst in te vullen. De mensen die de vragenlijst hebben ingevuld (vanaf nu: de lezers), komen uit alle aangesloten verenigingen, waarbij de respons uit de Bond voor Kadasterpersoneel wat achter blijft bij de andere verenigingen. Meer dan de helft werkt bij de overheid (53%), nog een flinke groep in het bedrijfs leven (27%) en klein aantal in het onderwijs of'overige'. De lezers werken vooral als manager (27%) of projectleider (27%), in mindere mate in een uitvoerende functie (21%). Iets minder dan de helft van de lezers heeft een opleiding op hbo-niveau (38%), een grote groep op mbo-niveau (25%) of heeft een universitaire opleiding (20%). Naast Geodesia wordt ook driftig in andere vakbladen gelezen. Vooral de Irwin van Hunen, redacteur. overlap met Vi-Matrix is groot: ruim zestig procent (fig. 1). Als laatste valt op dat heel wat lezers niet bekend zijn met de Geodesia-website (40%), en al zeker niet met de bibliografie, het overzicht van alle artikelen uit Geode sia; hiervan weet slechts 40% van het bestaan af. Geo-informatics Vl-matrix GIM Kartografisch Tijdschrift Anders 0% 10% 20% 30% 40% 50% 60% 70% op het werk Fig. 1. Naast Geodesia wordt ook de andere vakliteratuur gelezen. privé Fig. 2. Van het een wat meer, van het ander wat minder. Vastgoedinformatie en geo-informatie Geodesie en landmeetkunde Kartografie Interviews Verslagen Boekbesprekingen Juridisch-administratieve geodesie minder meer r Wat is de mening over wat er in Geode sia staat, de opbouw en de structuur? Te veel, te weinig, te kort, te lang, wat moet erbij, wat moet eruit? Puntsge wijs de conclusies uit de vragenlijsten: over het aantal hoofdartikelen zijn de lezers behoorlijk tevreden. Een kleine groep wil meer hoofdartike len, een enkeling minder; de lengte van de hoofdartikelen is goed, maar ze moeten zeker niet langer dan nu; eenderde vindt de moeilijkheids graad van de artikelen (te) hoog; aan de leesbaarheid en de onder werpen valt dus nog wel wat te ver beteren. Als je dat afzet tot het ge middeld hoge opleidingsniveau van de lezers die gereageerd hebben, dan kan dat weieens voor een nog groter deel van het lezersbestand gelden; GEODESIA 2002-12

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 14