Rapportcijfers Hoe nu verder? de korte artikelen worden gewaar deerd, van eenderde van de lezers mag het aantal worden uitgebreid; de nieuwswaarde en actualiteit zijn voldoende; de illustraties worden redelijk tot goed gewaardeerd; themanummers worden gewaar deerd, het aantal themanummers mag best iets hoger; hetzelfde geldt voor (mini)series. Kijken we naar de onderwerpen die in de artikelen worden behandeld, dan ontstaat het volgende beeld (fig. 2): de lezers willen meer artikelen over de 'primaire vakgebieden' (landme ten, kartografie, vastgoedinforma tie); er worden meer interviews gewenst; minder aandacht wil men voor juri- disch-administratieve geodesie; men wenst minder verslagen en boekbesprekingen. Kijken we naar de verschillende aspecten van het blad, dan ontstaat het volgende beeld Slecht Matig Voldoende Goed Opmaak 0% 5% 29% 65% Aantal artikelen per nummer 0% 8% 55% 37% Leesbaarheid 2% 13% 55% 29% Diversiteit onderwerpen 1% 18% 54% 27% Het totale rapportcijfer voor Geodesia komt uit op een 7,3. Ruim voldoende, maar niet heel goed. Kijken we naar de verdeling (fig. 3), dan zien we een grote groep die het tijdschrift goed of ruim voldoende beoordeelt, maar er zijn ook 43 lezers die matig tevreden of ronduit ontevreden zijn (14%). Fig. 3. De rapportcijfers voor Geodesia. Men is blijkbaar meer dan gemiddeld tevreden over de op maak, en minder dan gemiddeld tevreden over de leesbaar heid en de diversiteit. Kijken we tenslotte naar de 'andere inhoud' van Geodesia dan de vakinhoudelijke artikelen, dan krijgen we de vol gende cijfers: Onderdeel Rapportcijfer Informatie 7,2 Losse stukjes 7,1 Redactioneel 7,0 Geodesia-nieuws 6,9 Bedrijven/diensten 6,9 Techniek/producten 6,9 Columns 6,8 Personalia 6,6 Gemiddeld 6,9 Relatief hoog scoren hierbij informatie en de losse stukjes, relatief laag scoort de personalia. Aangezien het gemiddel de voor deze aspecten duidelijk lager ligt dan het totaal cijfer, moeten we ervan uitgaan dat de vakinhoudelijke artikelen meer worden gewaardeerd dan de stukjes 'erom heen'. Voor een vakblad geen onbelangrijk gegeven! Als redactie willen wij, met behulp van deze gegevens, er aan werken om Geodesia te blijven verbeteren. Aandachts punten die we uit de vragenlijsten kunnen halen (ondanks de lage respons), zijn de voorkeur voor vakinhoud boven overige zaken, de te verbeteren leesbaarheid en begrijpe lijkheid van de artikelen, de wens tot nog meer diversiteit en de voorkeur voor landmeten, kartografie en vastgoed informatie boven andere onderwerpen. Daar zullen we het redactionele beleid op aanpassen. En deze punten worden zeker meegenomen in de discussie over de vorm en de in houd van het vakblad dat eind 2003 bij de vorming van de nieuwe beroepsvereniging Geo-Informatie Nederland (GIN) zal ontstaan. GEODESIA 2002-12

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 15