cedure. Parallel aan de bewaarder bij het Kadaster is hierbij ook voorzien in een beheerder van zowel het adressen- register als de adressenregistratie. Adressen kunnen alleen worden toege kend aan zogenaamde adresseerbare objecttypen. Hiermee worden de ob jecttypen bedoeld, waarvan is vastge steld dat deze in het kader van de BRA een adres kunnen krijgen. In de proef projecten is vastgesteld dat vooralsnog uitsluitend de volgende objecttypen als adresseerbaar zullen worden aan gemerkt: verblijfseenheden conform de Basis Gebouwen Registratie; officieel aangewezen standplaatsen bestemd voor plaatsing van een woonwagen; officieel aangewezen ligplaatsen be stemd voor het afmeren van een woonboot. De bedoeling van deze beperking is een eenduidige relatie te leggen tus sen het adres en het object waaraan het adres is toegekend. De BRA vervult ten opzichte van andere registraties daarmee de rol van betekenisvolle do meintabel van alle officieel door de overheid erkende adressen. In tegen stelling tot de bestaande praktijk wor den adressen namelijk niet opgevat als een zelfstandige locatieomschrijving op basis waarvan be standen aan elkaar kunnen worden gekoppeld, maar als een betekenisvolle niet-unieke benaming van een vastgoed object. Omdat adressen dus worden gezien als eigenschap van een vastgoedobject, zal de definitie van zo'n object dui delijk en landelijk uniform moeten zijn. De gegevens over het geadresseerde object maken geen onderdeel uit van de BRA. Deze gegevens zijn opgenomen in de registratie van dat objecttype. Gegevens over verblijfs eenheden zijn dus terug te vinden in de Basis Gebouwen Registratie (in ontwikkeling). De adressenregistratie bevat uitsluitend de gegevens over de benamingen en de daarover vastgelegde administratieve gegevens. Door het opnemen van adressen in één enkele registratie kunnen knelpunten die ontstaan door verschillen in schrijfwijzen, worden voor komen. Indien de beheerders van registraties waarin adres gegevens zijn opgenomen deze gegevens overnemen uit de BRA, zal op termijn de schrijfwijze van adressen in verschil lende registraties worden geüniformeerd. Binnen de regi stratie zijn daartoe gegevens opgenomen over een tweetal entiteiten, te weten de openbare ruimte (straatnaam) en de nummeraanduiding (huisnummer). Daarnaast maken ook de entiteiten gemeente en woonplaats onderdeel uit van het gegevensmodel van de registratie. Omdat voor de regi stratie alleen de gemeentenaam en woonplaatsnaam van belang zijn, worden over deze entiteiten verder geen ge gevens vastgelegd in de BRA (zie kader 'Entiteiten'). Proefprojecten Al deze verschillende elementen van het ontwerp zijn voor de proefprojecten vastgelegd in zogenaamde grondslagen voor de registratie. Deze zijn bedoeld als een uniforme basis A Attributen van openbare ruimte: identificatiecode openbare ruimte; identificatiecode woonplaats (optioneel); volledige schrijfwijze benaming openbare ruimte; type openbare ruimte (zoals straat, water of terrein); datum brondocument opname gegevens; inschrijfnummer brondocument opname gegevens; datum brondocument wijziging of verwijdering gege vens; inschrijfnummer brondocument wijziging of verwijde ring gegevens; code historie openbare ruimte (ten behoeve van histo- rieopbouw). Attributen van nummeraanduiding: identificatiecode nummeraanduiding; identificatiecode aan nummeraanduiding gerelateerde openbare ruimte; huisnummer; huisletter; huisnummertoevoeging; type adresseerbaar object; datum brondocument opname gegevens; i nschrij fnummer brondocument opname gegevens datum brondocument wijziging of verwijdering gege vens; inschrijfnummer brondocument wijziging of verwijde ring gegevens; code historie nummeraanduiding (ten behoeve van his- torieopbouw). Registratie Entiteiten Gemeente 1 N Openbare ruimte 1 N Nummeraanduiding 1 N 1 N Woonplaats Basis Registratie Adressen GEODESIA 2002-12

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 19