Terra imaging Laatste Franstalige wet sneuvelt beelding sprekende Khan des keizers Dzjengis Kahn, de Mongoolse heerser Temoedsjin (1167-1227), de stichter van de voormalige hoofdstad van Mongolië Kharakhorum (zwarte stad). De ruïnes hiervan met de stadsmuur en de 114 heilige torens zijn heden nog terug te vinden, 450 km ten westen van de huidige hoofdstad Ulaanbataar (grote krijger) en waar men, schuilend in de schaduw van de Tibe taanse Boedistische Tempel, diep in gedachten verzonken, het dreigende hoefgetrappel van de Mongoolse paarden van de alles vernietigende Dzjengis Kahn-garde, steeds dichter bij voelt komen den vonden vaak plaats onder bizarre klimatologische omstandigheden en dikwijls ook in moeilijk toegangelijke gebieden - werden de dertien hoogte polygonen op vijf plaatsen aangeslo ten op het reeds bestaande Russische hoogtenetwerk en had Mongolië haar tweede-orde hoogtenetwerk dat dus ook gebaseerd is op het befaamde Am sterdamse Peil. Deze hoogte-informa tie wordt in Mongolië nog steeds ge bruikt voor infrastructurele werk zaamheden, maar zal in de nabije toe komst zeker worden vervangen door een actueel hoogte-informatiesysteem, met behulp van GPS-metingen. Mocht u ook eens de mogelijkheid hebben voor korte of langere tijd te vertoeven in het bijna vergeten Mon golië - ongeveer veertig keer zo groot als Nederland, met zijn 2,5 miljoen inwoners, zijn uitgestrekte woestijnen en steppen, ongerepte bossen en hel dere schone wateren - en plotseling geconfronteerd worden met het woord 'CHINGGIS', doet u dan geen moeite dit GIS-programma aldaar te kopen. Het is slechts op zijn Mongools de naam van de, tot een ieders ver- Den Haag - De laatste Franstalige wet van ons land is gisteren gesneu veld. De Eerste Kamer stemde in met de nieuwe Mijnbouwwet, die de Mijnbouwwet uit 1810 vervangt. Om dit historische feit cachet te geven, sprak staatssecretaris Wijn (Econo mische Zaken) het slot van zijn be toog in het Frans uit. (Uit: reizigersblad 'Spits', 30 oktober 2002) Terralmaging biedt actuele producten en diensten gebaseerd op inovatieve airborne remote sensing technieken: digitale hoogtegegevens digitale luchtfotografie en afgeleide producten consultancy Terralmaging's 3D Geo- Informatieproducten kunnen o.a. worden gebruikt voor: 3D visualisatie kaartbijhouding telecommunicatie geluidsmodellering rivierbeheer kustbeheer bosbouw infrastructuur Geïnteresseerd in onze diensten of (direct beschikbare) producten? Kijk dan op www.terraimaging.nl of neem contact met ons op: Terralmaging-Amsterdam Koningslaan 35 1075 AB Amsterdam The Netherlands Phone 31 20 5730330 i E-mail info@terraimaging.nl Terralmaging-Berlin Elsenstrasse 106 12435 Berlin Germany Phone49 3053217720 E-mail info@terraimaging.de Xapxopnil sur. 0 I «n Map of the Kharakhorui and Turgu Balyk(A location of tortoise- shaped stone foundations) GEODES1A 2002-12

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 33