fel In memoriam Jan Visser Luitzoon INFORMATIE Uitreiking Hudig-penning aan prof. dr. mr. Jenno Witsen - Verslag Op 25 oktober 2002 is aan prof. dr. mr. Jenno Witsen de Hudig- penning uitgereikt op het symposium 'De Ruimtelijke Ordening anno 2002'. Hij ontving de penning voor zijn bij zondere bestuurlijke verdiensten in de ruimtelijke ordening. De Hudig-pen ning is genoemd naar de belangrijkste oprichter van het Nederlands Instituut voor Ruimtelijke Ordening en Volks huisvesting (NIROV), mr. Dirk Hudig. Het NIROV betuigt met de toekenning van de Hudig-penning hulde aan de be langrijke bijdrage die Witsen aan de Nederlandse ruimtelijke ordening heeft geleverd. Het feestelijke symposium 'De Ruimte lijke Ordening anno 2002' werd geor ganiseerd ter gelegenheid van het af scheid van drs. Jaap Modder als direc teur en van prof. dr. mr. Jenno Witsen als vice-voorzitter van het NIROV. Ach tereenvolgens lieten prof. dr. Barrie Needham, ir. Joost Schrijnen, prof. dr. mr. Jenno Witsen en drs. Jaap Modder hun licht schijnen over de ruimtelijke ordening anno 2002 in korte state ments. Hierna werd door Luuk Boe lens, redacteur van het tijdschrift 'Ste- debouw Ruimtelijke Ordening', het nieuwste nummer aan Jaap Modder en Jenno Witsen uitgereikt. Dit nummer is gewijd aan het thema 'het toegangs tijdperk' en gaat in op de gedachte dat niet langer bezit van doorslaggevend belang is, maar de toegang tot dien sten, kapitaal en arbeid op precies het juiste moment en de juiste plaats. Ver volgens ontving Jenno Witsen de Hu dig-penning uit handen van de voorzit ter van het Hudig-bestuur, mr. ir. Ton Hartman, en benoemde mr. Michel Ja ger, voorzitter van het NIROV-bestuur, scheidend directeur Jaap Modder tot erelid van het NIROV. Informatie: Annette Hesemans, tele foon (070) 302 84 26, www.nirov.nl. Studiemiddag 'Onderwijsvormen in De Blijdorpgroep, het overleg voor docenten in de geo-informatie, or ganiseert op woensdagmiddag 15 ja nuari 2003 een studiemiddag over niet-klassikale, studentgerichte onder wijsvormen bij opleidingen in de geo- informatie. Hoever zijn de verschillen de opleidingen met probleemgestuurd onderwijs, projectonderwijs en 'dis tant learning'? Doel van de bijeenkomst is ervaringen de geo-informatie' uit te wisselen en samenwerking te sti muleren. De studiemiddag zal plaatsvinden aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Noteert u deze datum vast in uw agen da. Leden van de Blijdorpgroep krijgen automatisch nadere informatie. Ande re belangstellenden zijn van harte wel kom en worden op de verzendlijst op genomen door het sturen van een e- mail aan f.kenselaar@geo.tudelft.nl. De Rijp 9.7.1922 t Den Haag 23.10.2002 Minder dan twee jaar na zijn Janny stierf vriend en collega Jan Visser. Zijn laatste jaren waren zwaar: hij vond tachtig jaar dan ook genoeg. Jan studeerde eerst scheepsbouw. In 1946 zwaaide hij, mede door invloed van Schermerhorn die met zijn vader op de hbs in Alkmaar zat, om naar geodesie. Hij werd in 1947 voorzitter van Snellius en haalde in 1948 het diplo ma civiel landmeter. Na zijn afstuderen was hij enkele maanden onderzoeks assistent bij prof. Roelofs en trad op 1 januari 1949 in Foto uit 1962 op een ISP-Symposium; v.l.n.r. W. Schermerhorn f, Cor van den Hout f.Jan Visser f en Henk Zom. dienst bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat. In 1950 werd hij op scriptie geo detisch ingenieur. In 1954 ging hij over naar het ITC, waar hij alle rangen doorliep tot zijn emeritaat in 1985 als hoofd van de afdeling Fotogram- metrie. Hij was secretaris van de Nederlandse Vereniging voor Fotogrammetrie van 1952 tot zijn vertrek naar Iran in 1957. Daar werkte hij vier jaar aan het opzetten van het Nationaal Cartografisch Centrum, tezamen met Ebra- himi en Pour Kamal, die beiden te Delft de cursus Foto grammetrie volgden. Belangrijk was ook Vissers werlc voor de OEEPE, de Euro pese organisatie voor experimenteel onderzoek van foto- grammetrische procedures, waarvan hij lange tijd secre taris-generaal was. De oude garde sterft uit. Dat toont ook bijgaande foto uit de glorietijd van het ITC, gemaakt op een symposium van de ISP, waarschijnlijk in 1962. Op de crematiebijeenkomst te Rijswijk waren slechts enkele ITC-ers en nog minder geodeten aanwezig. Henk Zom GEODESIA 2002-12

(NGT) Geodesia | 2002 | | pagina 44