maatwerk in projecten TRftCE informatie zelf eenvoudig toeganke- Tijdens de lunch lijk en beschikbaar maken door ge- was er gelegenheid bruik te maken van OpenGIS-technolo- om de tentoon- gie en bestaande ervaringen op dit stelling te bezoeken. gebied, en elk initiatief aangrijpen om onnodig kopiëren van data te voorko men. De betrokkenheid van eenieder bleek groot, de werkgroep sessies duurden dan ook langer dan gepland. Na afloop was er weer een pauze, en gelegenheid om de bedrijfspresenta ties te bezoeken. De afsluiting van de dag werd verzorgd door E. Samsom van het Consulaat-Generaal der Nederlan den in Düsseldorf. Hij liet de werkgroepvoorzitters een kor te toelichting geven op de resultaten. Ook hij benadrukte dat de tijd van praten voorbij is. Er moeten nu grensover schrijdende projecten worden opgestart, die passen in de kaders die vandaag aan de orde zijn gekomen. Zowel ge bruikersorganisaties als aanbieders van geo-informatiepro- ducten en -diensten kunnen hiertoe het initiatief nemen. Europese subsidies (Interreg) werken daarbij ongetwijfeld drempelverlagend. Om de projecten te faciliteren en het toekomstig gebruik van geo-informatie te bevorderen zullen op initiatief van het Innenministerium Noordrijn-Westfalen, het Consulaat en de provincies, in samenwerking met CeGI en Ravi, op korte termijn een programmabureau en een kenniscen trum worden ingericht. Tijdens de lunch werd uitvoerig gedis cussieerd over ambities en verwach tingen. Mogelijke oplossingen werden getoond in de bedrijfspresentaties van: Geodan Nationaal Clearinghouse voor Geo- Informatie NCGI Provincie Gelderland Ravi Topografische Dienst Nederland Fraunhofer Institut Center for Geo Information CeGI Universiteit Bonn Con Terra Het middagprogramma kenmerkte zich door stevige discussies in vier ver schillende werkgroepen. Onder lei ding van werkgroepvoorzitters werd door de deelnemers gezocht naar ant woorden op vragen als worden de problemen, geschetst in het ochtendprogramma, herkend; zijn er aanvullingen/mogelijke op lossingsrichtingen denkbaar; welk probleem zou als eerste moe ten worden opgelost; welke initiatieven zijn er al op dit onderwerp; is het probleem oplosbaar in één jaar; wie is bereid te participeren/mee te financieren in een grensoverschrij dend project om het genoemde pro bleem op te lossen. Informatie: Marc van de Ven, afdeling GEO Provincie Gelderland, telefoon (026) 359 83 63, e-mail: m.ven@ prv.gelderland.nl. Net als de Wesp levert Tracé maatwerk in projecten. Niet alleen detacheren we kundige en ervaren mensen binnen de geodesie en geo-informatie, we begeleiden onze mensen ook in het vergroten van hun expertise. Uiteraard luisteren we daarbij naar de wensen van zowel onze medewerkers als onze opdrachtgevers. Maatwerk in projecten wordt met name mogelijk gemaakt door de technisch inhoudelijke achtergrond van onze adviseurs. Deze werkwijze heeft geresulteerd in een groot aantal werknemers die gedurende lange tijd bij ons in dienst zijn middels jaarcontracten en vaste contracten. Voor concrete informatie of een persoonlijk gesprek kunt u contact opnemen in Nieuwegein met ing. Cesar Blaauwgeers of ing. Jeroen van Heeswijk. 's Gravenweg 23,2901 LA Capelle a/d IJssel Meerwal 21,3432 ZV Nieuwegein Tel.: (010) 266 66 00, fax: (010) 266 66 01 Tel.: (030) 238 03 45, fax: (030) 238 03 44 Internet: www.tracee.nl E-mail: info@tracee.nl GEODESIA 2003-2

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 27