Voorbij Geodesia... Verleden, Heden, Toekomst 22e Geodesia-congres 22 - 23 - 24 oktober 2003 Als we de thema's van de laatste congressen nog eens voor de geest halen, kunnen we opmerken dat het thema van het komende Geodesia-congres hier prima op aansluit. Misschien zijn we onbewust al veel langer actief om verschillende kennis te bundelen en uit te wisselen, en op zoek naar een gezamenlijke belangenbeharti ging. Vier jaar geleden hadden wij als thema 'Geodesie zonder grenzen'. Hierbij keken wij over de grenzen naar nieuwe of aanvullende mogelijkheden in ons vakgebied. Twee jaar geleden zagen wij in dat eerst de positie van ons vakgebied versterkt moest worden en meer een plek 'Tussen de oren' moest krijgen om dit jaar bij het thema 'Voorbij Geodesiate komen. Niet voorbij in de zin van over en uit, maar in de betekenis van voorbij aan, over de grenzen heen. Het afgelopen jaar heeft in het teken gestaan van de oprichting van de nieuwe vereniging Geo-Informatie Nederland (GIN). Gezien de huidige ontwikkelingen rondom de oprichting zal het komende congres waar schijnlijk het laatste Geodesia-congres zijn, althans met deze naam en in deze vorm. Een mooi moment om stil te staan bij het verleden, het heden en de toekomst. Voorbij Geodesia... Op de eerste congresdag kijken wij gezamenlijk terug op 21 congressen in bijna een halve eeuw. Tevens beste den wij aandacht aan het 125-jarig jubileum van de Nederlandse Commissie voor Geodesie, dat plaatsvindt in het voorjaar van 2004. De tweede dag laten wij geo-informatie zien door de ogen van diverse functionarissen: landmeter, operator, kartograaf, GIS-specialist, leidinggevende, beleidsmedewerker, student, wetenschapper, enzovoort. Deze dag willen wij de bevlogenheid voor en het plezier in ons vakgebied van deze personen naar voren brengen. Tevens wordt op deze tweede dag de vereniging GIN formeel opgericht en stelt het GIN-bestuur zich aan u voor. Op de laatste dag van het congres worden alle bij het GIN aangesloten verenigingen betrokken. Zij aan zij introduceren de voorzitters van de verenigingen sprekers die de verbondenheid in de geo-informatie illustreren. Kortom, een nieuw beGIN! Wij houden u de komende maanden middels verschillende aankondigingen op de hoogte van het congres. Zet de data 22, 23 en 24 oktober alvast in uw agenda! U zult op dit Geodesia-congres veel collega's in de geo-informatie ontmoeten, want alle leden van de bij GIN aangesloten verenigingen worden voor dit congres uitgenodigd. Met vriendelijke groet, de congrescommissie GEODESIA 2003-2

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 42