hk daster Trefwoorden: brancheorganisatie, geo-infor- £g Y matie V I J Doel: De missie van het Bedrijvenplatform Geo-lnformatie is het vergroten van het marktvolume en het verbeteren van de marktwerking in de geo-informatiesector. BGI heeft tot 2001 deel uitge maakt van de Ravi. BGI streeft naar goede samenwerking met de vernieuwde Ravi-netwerkorganisatie. De doelstel lingen die ze hiervoor nastreeft, zijn: Beleidsbeïnvloeding: BGI volgt de relevante beleidsont wikkelingen op overheidsniveaus nauwgezet en pro beert waar mogelijk invloed uit te oefenen. Nagestreefd wordt om ongewenste ontwikkelingen te voorkomen en gewenste ontwikkelingen te stimuleren. Informatievoorziening: BGI houdt haar leden op de hoogte van relevante beleidsontwikkelingen, onderzoe ken en projecten die vanuit het Rijk, de Ravi of andere partijen worden geïnitieerd. Tenslotte streeft het naar goede informatievoorziening naar haar leden, onder meer door publicaties te signaleren, en door informatie ve bijeenkomsten te organiseren. Netwerken/partnerbuilding: BGI streeft ernaar om aanslui ting te vinden bij doelstellingen c.q. activiteiten van ande re belangenorganisaties. Daarnaast streeft het BGI naar het tot stand brengen van samenwerkingsverbanden: privaat privaat wanneer het gaat om profilering en marktpoten- ties te bewerkstelligen, publiek-privaat wanneer het gaat om exploreren en vergroten van marktvolumes. Trefwoorden: overheid, remote sensing Doel: De interdepartementale Begeleidings Commissie Remo te Sensing (BCRS) had tot doel het verankeren van aardobser vatietechnieken in het bedrijfsleven en bij overheden. Hier toe diende het Nationaal Remote Sensing Programma (NRSP). Vanuit dit programma werden diverse projecten ge subsidieerd. Dit gebeurde door het programmabureau dat bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat was onderge bracht. Er fungeert in 2003 nog een Voorbereidingsgroep RS en SDI 0111 het resterend saldo te benutten voor de bijdrage van remote sensing in de Spatiele Data Infrastructuur. Trefwoorden: onderwijs, overleg, geo-informatie, geodesie, landmeten, hydrografie Doel: De Blijdorpgroep beoogt de samenwerking te verster ken tussen de verschillende opleidingen op het gebied van geo-informatie door docenten in de geo-informatie samen te brengen. Daartoe worden studiemiddagen georganiseerd over onder meer vakinhoud, onderwijsvormen, relaties met de beroepspraktijk, profilering richting en de potentiële in stroom. Lid zijn docenten van zo'n twaalf verschillende on derwijsinstellingen. 1 --- j- Trefwoorden: beroepsorganisatie, vakbond, Ka- Doel: De Bond voor Kadasterpersoneel is een vakbond voor alle medewerkers van het Ka daster. De helft van het personeel is lid. Dat maakt het de grootste en sterkste vakorganisatie bij het Kadaster. De me dewerkers van het Kadaster hebben in de afgelopen jaren menige reorganisatie meegemaakt. Ook de komende jaren staan bij de dienst in het teken van efficiencyverbetering. Investeringen in automatisering en informatietechnologie hebben grote gevolgen voor het functioneren. De BvK is voortgekomen uit een samensmelting van de Vereniging van Technici en Landmeetassistenten van het Kadaster (VT- LAK) en de Vereniging van Technische en Administratieve Ambtenaren van het Kadaster (VTAK). De vereniging BvK is lid van de Stichting Geodesia. De vereniging zal een samenwerking aangaan met de nieuwe vereniging Geo-In- formatie Nederland (GIN), maar blijft zelfstandig bestaan om haar taak als vakbond te kunnen blijven behartigen. Trefwoorden: internationaal, overleg, landme ten Doel: Het CLGE is een door de Europese Com missie erkend overlegorgaan van Europese geodeten, dat de EU informeert en adviseert over onder an dere de rol van geodeten in de Europese samenleving, over aan geodeten te stellen professionele eisen en over de ver wachtingen ten aanzien van het geodetisch onderwijs. Per EU-land zijn er maximaal twee afgevaardigden. Voor Nederland leveren de gezamenlijke geo-verenigingen en het bedrijfsleven elk een afgevaardigde. Trefwoorden: historie, kartografie Doel: Uitgeven van een kwartaaltijdschrift over historische kartografie. Trefwoorden: overheid, overleg, landmeetkunde, kartografie Doel: De CCLK is een regulier overleg van ongeveer driemaal per jaar tussen de hoofden van de rijksdiensten op het gebied van landmeetkunde, hydrografie en kartografie. Tijdens de bijeenkomsten worden actuele onderwerpen besproken en vindt afstemming plaats. Trefwoorden: gemeenten, dienstverlening, vastgoedinforma tie Doel: DataLand is het centrale loket voor gemeentelijke vast goedinformatie. In DataLand komen de gemeentelijke gege vens van miljoenen woningen, kantoren, winkels, bedrijfs panden en andere vastgoedobjecten samen. Van postcode, x- en y-coördinaat tot bouwjaar, bestemming en bruto-in- houd. DataLand verzamelt ze en maakt ze toegankelijk, namens de aangesloten gemeenten, voor bedrijfsleven en overheid. Deze vastgoedinformatie is van belang voor onder meer de ontwikkeling van infrastructurele projecten, milieueffect- en veiligheidsrapportages, en nationale ram penplannen. Ook bij woningbouwcorporaties, brandweer, politie, GG&GD, ministeries en provincies bestaat interesse voor gebouwgegevens. Voorts is de informatie van belang voor financiële dienstverlening, vestigingsbeleid, en logis tiek en distributie. DataLand is een landelijk distributiecen- Bedrijvenplatform Geo-lnformatie (BGI) Begeleidingscommissie Remote Sensing (BCRS), opgeheven per 1-1-2001 Blijdorpgroep Bond voor Kadasterpersoneel (BvK) Comité de Liaison des Géomètres Européens (CLGE) (redactie) Caert Thresoor Contact Commisie Landmeetkundige en Kartografische aangelegenheden (CCLK) DataLand GEODESIA 2003-4

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 18