De langste tunnel en het veer boottraantje tl sumpties meerekent, ook nog eens tweehonderd liter soep, zestienhon derd kroketten, sloten koffie, en onge veer duizend liter bier. Geen wonder dat de aandelen van de Geogroep een hoogtepunt bereikten, toen Hare Ma jesteit op 14 maart 2003 de tunnel offi cieel als geopend verklaarde. En voor die tunnel waren de gasten vandaag eigenlijk ook gekomen. Peter van den Dries, vestigingsdirecteur Grontmij Zeeland, en Jan Witte, hoofd afdeling Geodesie, gaven beurtelings uitgebreide uitleg over de dienstverle ning van de Geogroep bij dat kolossale werk. Zes jaar is eraan gebouwd, maar reeds lang daarvoor werden ontwerpen gemaakt, metingen verricht, grond aankopen gedaan, toevoerwegen ont worpen, onderhandeld met instanties om de nodige vergunningen te verkrij gen, en tenslotte de meetkundige grondslag gelegd om te zorgen dat Sara en Neeltje Suzanna (de twee kolossale boren) precies in het vooraf gemaakte gat aan de overkant terechtkwamen. Maar op de boot was het vandaag geen feest. Op de rijdekken waar normaliter de motorvoertuigen dicht op elkaar werden geschoven, deden nu muziek- en zanggroepen, shanty-koren en aller hande nostalgische streekverenigin- gen hun best het afscheid van het ver leden te onderstrepen. In de salons De (laatste) boot. was het dringen om de laatste kroket- Als je hebt mogen meewerken aan het meest impone rende tunnelproject van deze eeuw, zoals de Wester- scheldetunnel wordt genoemd, mag je daar best wat mee pronken. GrontmijGeogroep liet die kans dan ook niet onbenut en nodigde haar relaties uit de historische dag van de opening van die tunnel mee te maken. Een tochtje met de (laatste) boot naar de overkant en met de bus door de tunnel weer terug. Dat het accent meer op het afscheid van de laat ste boot werd gelegd, kon Geogroep zelf niet helpen, dat kwam door de duizenden anderen die de boten (en de be manning) kwamen uitzwaaien en nog één keer de overtocht wilden beleven. Het was een sfeer van afscheid, van weemoed zelfs. Het reali seren dat een tijdperk werd afgesloten, meer dan dat een nieuw was aangebro ken. Een vaaiwel van de oude tijden van wachten in de mist, het missen van de boot, het uitkijken naar bekenden in de rokerige salons. Van de koffie, de erwtensoep en de kroketten. De tijd van gedwongen rust en 'onthaasting', hoewel dat woord in die tijd nog niet bestond. Jan Witte van de Geogroep wist dat ver lies voor zijn gasten echter handig om te bouwen tot veel winstpunten voor zijn baas. Met acht meetploegen per dag die de overtocht maakten, bete kent dat zestienmaal een halfuur tijd winst per dag, dus zeker achthonderd uur per jaar. En als je de genoten con- 15 maart 2003 i Grontmij Geoyoep fiecine die pa» Theo Scheele, redacteur. GBODESIA 2003*5

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 14