Uil do toe Jammer, jammer, jammer fel Svenxiiew "Ëie£e*t, Misschien herinnert u zich mijn vorige column nog. On der het kopje 'Wakker wor den' heb ik wat bespiegelingen gewijd aan de schaarste aan aankomende studenten Geodesie. Geïnspireerd door het interview met professor Wakker (Geodesia 2002 no. 10), dat zich wellicht ook nog bij u op het net vlies bevindt. Hij gaf in dat interview zijn gedachten over de toekomst van de afdeling Geodesie. En ik gaf in de column de mijne. Uiteraard wat luch tiger van samenstelling, en als volgt samengevat: "Afdeling, verlaat de pol der en sluit je aan bij de rest van de wereld". Achterhaald! O, wat is die column achterhaald! Een paar weken later al hoorde ik dat de afdeling zou worden opgeheven, de vakgebieden verdeeld over andere studierichtingen. Ook een manier om de polder te verlaten! Hoe heb ik mijn thema zo actueel kunnen kiezen? Het hing wellicht in de lucht, dit besluit. Jammer, jam mer, jammer... Ik betreur het dat de afdeling wordt opgeheven. Onze kersverse dochter Emma Bente, zeven weken nu en alles goed met moeder en kind, zal ik niet meer richting Thijsseweg zien gaan. Lijkt ze op haar moeder, dan kan ze alleen nog via een omweg bij de land meetkunde terecht. En hoe anders zullen haar Delftse jaren dan zijn... Ik zie haar al zitten, in zo'n grote col legezaal, met twee- of driehonderd eerstejaars. Meest van het mannelijk geslacht natuurlijk. Zou de ware er voor haar tussen zitten? Delft is een rijke bron van potentiële verloofdes, zo mijmer ik wat voor me heen. Even doorzetten, wiskunde in het pakket, en op naar een technische universi teit! Iedere meid op haar toekomst voorbereid. Als je het goed doet, heb je zo een high potential te pakken. Maar ja, ik heb mijn kans voorbij la ten gaan en werk nu bij het Kadaster. Niks mis mee trouwens, geen misver stand hierover. Maar een heel andere route naar het geluk. Laat ik het wagen om nog een stapje verder te gaan. Ik zag ons namelijk al staan op het bordes van paleis Huis ten Bosch. Want, weet u nog, die me vrouw Claire Coombs, die in België vrij gevestigd landmeter is? Die Claire die is getrouwd met prins Laurent? De prins die onder Belgen als 'prins Woef door het leven gaat? De Belgi sche versie van 'prins Pils' zullen we maar zeggen. Opeens leek dat me wel wat voor onze Emma. Peuter, kleuter, landmeter, prinses, daar zit een mooie opbouw in. Landmeetkunde een uitstekende vooropleiding voor een koninklijke connectie. Mijn geestesoog verhuist ons kind dus van de collegezaal naar het bordes. Naast haar droomprins. Kroonprins? Droomprinses? Ook dat hoort tegen woordig tot de mogelijkheden. Maar wie van tweeën draagt dan De Jurk? En... maar... U merkt het al, beste le zer, hier werd het tijd om mijn fanta sie een halt toe te roepen. Er zou im mers niets van kunnen komen? Geen geodesie, dus geen prinses. Ik daalde af van mijn roze wolk en kwam weer terug op aarde. "Even slikken", zegt daar de ene prof. "We zijn er beduusd van", zegt de an der. "Enige uitleg is op zijn plaats", zo begint het artikel van docent Frank Kenselaar (Geodesia 2003 no. 2). He ren, heren, wat een afstandelijkheid! Is er geen krachtterm over uw lippen gekomen? Opheffing van de afdeling, zo'n besluit is toch wel goed voor enig geween en wat tandengeknars? "Stu deren in een sterfhuis" staat als kop in de krant. Is er bij u en de uwen geen droom, zelfs geen dagdroom ver loren gegaan? Ik ga er maar van uit dat u uw emoties binnenskamers hebt gehouden. Vanuit de beroepspraktijk wordt ook al nuchter gekeken naar dit besluit. Daar verandert er minder dan je op het eerste gezicht zou denken. Bedrij ven en diensten namen toch al langer vogels van velerlei pluimage in dienst. Bij het Kadaster bijvoorbeeld zijn de laatste jaren maar enkele trai- nee-pleklcen door geodeten ingevuld. En veel geodetisch afgestudeerden ko men buiten het geodetisch werkveld terecht. Het zal zich in de praktijk dus allemaal wel regelen. Laten we ons daar maar niet al te veel zorgen om maken. En met de loopbaan van Em ma komt het ook wel terecht! GEODESIA 2003-5

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 40