Een dagje.... Ondergronds werk met SINE Field Engineering bv II Kabels en leidingen en het algemeen nut Eerst kenden we ze nog als P&P techniek, een bedrijf in Zevenaar dat zich onder andere bezighield met het in kaart brengen van kabels en leidingen. Inmiddels is dit specialistisch bedrijf ingebouwd in de SINE-group, dat volgens algemeen directeur Jaap Buscop weer een onderdeel is van de Brinkhofgroep internationaal nv. Vanuit de geodetische gezichts hoek interesseert ons vooral de uit drie werkmaat schappijen bestaande SINE-group: Informatisering, Engineering en Field Engineering. Het 'dagje' speelt zich af in het laatstgenoemde onderdeel: SINE Field Engineering, waarvan Bert Takken directeur is. Oorspronkelijk opereerde dit onderdeel vanuit Zevenaar, maar sinds de samenvoeging tevens van uit het SINE-'hoofdkwartier' in Amsterdam. Sinds dien bestaat deze werkmaatschappij uit ruim zestig medewerkers met gevarieerde achtergrond. Hoofdkantoor van SINE in Amsterdam. Kabels en leidingen meten doe je over het algemeen buiten. Van daag maken de weersomstan digheden dat erg aantrekkelijk. Uitge sproken technisch weer. De nieuwe uitbreidingswijk 'Landelijk Wonen' aan de rand van Doetinchem is een exact toonbeeld van de activiteiten waar SINE Field Engineering in zijn element is. Tegen de achtergrond van fraaie en landhuisachtige staketsels in aanbouw is een slordig opengereten voormalig akkerbouwland bezig stede lijk gebied te worden. Hopen grond waartussen graafmachines onduide lijke arbeid verrichten, markeren de voorgrond. Vaag zijn de contouren van het nieuwe wegenpatroon zichtbaar. Daartussen zijn meer of minder brede sleuven gegraven, waarin fel groen en blauw gekleurde kabels oplichten; kennelijk nog maar pas geleden ge legd. Het geeft een beeld van wat de ondergrondse infrastructuur wordt genoemd en die over enkele uren on zichtbaar zal zijn gemaakt. Maar niet nadat de SINE-meetploeg al die kabel tjes en leidingen heeft opgemeten. Meetploeg is overigens een groot woord. Aanvankelijk zien we alleen landmeter Charles van Dijk bezig met het opstellen van een Geodimeter. Om dat de aannemer gisteravond een paar grote kabelhaspels op één van de vaste grondslagpunten heeft gedeponeerd, moet Charles eerst een hulpopstelpunt maken op een plek vanwaaruit een groot deel van de gelegde kabels zicht baar en dus meetbaar zijn. Door te me ten naar drie bekende grondslagpun ten die met een spiegel worden gemar keerd, is het opstelpunt te berekenen. Nu komt in de verte ook de andere helft GEODESIA 2003-6

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 34