De andere werkmaatschappijen Hoewel ze weinig met geodesie te maken hebben is het volledigheidshalve goed om te beschrijven wat de andere twee werkmaatschappijen uitvoeren. SINE Engineering is gespecialiseerd in het aannemen en uitvoeren van pro jecten op het gebied van werktuigbouwkunde, elektro techniek, telematica en bouwkunde. In die disciplines biedt SINE haar diensten aan voor adviseren, ontwerpen, begroten en berekenen van technische installaties. Ook het begeleiden van de werkzaamheden tijdens de uitvoe ring en het vervaardigen van tekeningenpakketten (met behulp van moderne CAD-systemen) hoort daarbij. SINE Informatisering richt zich op het ontwikkelen, realiseren en implementeren van volledig geïntegreerde informa tiesystemen zoals grafische en EDM-systemen (Enginee- lopen er onderhandelingen over een Duikt Charles zelf proefproject in Litouwen. met een prisma de sleuf in om van- Veel conversieopdrachten zijn uitge- daaruit te meten. voerd om analoog materiaal om te zet ten naar digitale bestanden, maar dat werk raakt langzamerhand op. Gezien de verscheidenheid aan bestaande digi tale systemen neemt de digitaal-digi taalconversie toe, bijvoorbeeld als be drijven fuseren. Door die fusie krijg je wel minder klanten, zegt Jaap Buscop ietwat spijtig, maar concludeert tege lijkertijd dat de hoeveelheid werk daar mee niet afneemt. Integendeel, als je de conversie die uit de fusie voortvloeit in ogenschouw neemt, is er juist extra werk. Het oude handmatige werk raakt zo langzamerhand uit de mode. Slechts weinig klanten beschikken nog over analoge tekeningen, laat staan dat die worden bijgehouden. Toch komt dat nog weieens voor en ook aan die vraag kan SINE voldoen, omdat enkele werk nemers die techniek nog beheersen. Op die mensen moetje wel zuinig zijn. Bij de herinrichting van het Amster damse hoofdkantoor heeft men zich daarop aanvankelijk wat misrekend. De oude tekentafels werden op twee na opgeruimd. Die twee mochten voor Judith stelt de alle zekerheid nog een poosje 'nablij- Geodimeter bij als ven', je kon nooit weten. Maar toen de Charles helemaal verhuiswagen een ongelukkige ma- een andere kant noeuvre maakte, overleefden ook die opgaat. twee de verhuizing niet. Getreurd werd er niet echt, ze zou den toch wel niet meer nodig geweest zijn... dachten ze. Nog maar twee weken later kwam er een opdracht om een aantal analoge calques bij te werken. Toen hebben ze toch maar weer nieuwe tekentafels gekocht. Een goede digitale klant Een succesverhaal over een energieopdracht betreft een re cente analoog-digitaalconversie voor NUON. Het betreft de conversie van elektra en OV-netten. Voor dat project is een buitenlandse partner ingeschakeld om de opdracht in korte tijd te kunnen realiseren, en dat is inmiddels gebeurd. Door de conversie beschikt NUON nu over een grote extra hoe veelheid alfanumerieke en grafische data, waardoor veel processen in dat bedrijf (van informatieverstrekking tot en met de storingsdienst) digitaal ondersteund kunnen wor den. 10 koopwoningen 'Landelijk Wonen" te Dichteren 0314-334351 GEODESIA 2003-6

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 37