Bij elke opname wordt een code ingetypt. ring Document Management) die te maken hebben met het beheer van infrastructuur en technische installaties in bedrijven. Bij de drie werkmaatschappijen van SINE werken in totaal ruim honderdtachtig medewerkers. Om flexibel te zijn is het personeel tachtig procent vast en twintig pro cent in tijdelijke dienst, en daarmee kunnen ze alle spe ling opvangen. Even later komt de aannemer de sleuf dichtgooien. Toekomst Bert Takken is opgewekt over de toe komst. "Er gaat steeds meer werk van de overheid naar het bedrijfsleven. Dat is ook een goede zaak, want dan houdt de overheid zelf tijd over voor haar ei genlijke taak, de dienstverlening bij voorbeeld". Over het aflopend analoog conversiewerk maakt hij zich weinig zorgen. "Voor veel bedrijven waar we de conversie hebben uitgevoerd, mo gen we nu het beheer uitvoeren. Van Schiphol bijvoorbeeld kregen we op dracht om alle gegevens in een net werk te brengen en bij te houden. Pas als Nederland volgebouwd is, houdt ons werk misschien een keer op, want dan zijn er geen kabels en leidingen meer te leggen", zegt Buscop. Bert weerspreekt dat. "Dan komen er vast weer nieuwe dingen die de grond in moeten of andere die eruit moeten. Kortom: er blijft genoeg werk aan de winkel in leidingenland. En dat bete kent zeker ook werk voor SINE. Summary A day... Underground activities of SINE Field Engineering SINE Field Engineering is one of the most important firms in the world of utility net works. Its employees work mainly for a variety of oil, gas, energy and telecommuni cation companies, but also other govern mental departments are costumers. The author reports on some surveying and mapping activities, and describes additio nal topics such as data conversion, data management and control surveying, data capture, profde TREFWOORDEN landmeetkunde, gegevensinwinning, reportage KEYWORDS GEODESIA 2003-6

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 38