Geodesia-congres 2003 Voorbij Geodesia... Publicaties Vakbeurs Na 'Geodesie zonder grenzen' en 'Geo tussen de oren' maken wij komend congres kennis met het thema 'Voorbij Geodesia...'. Niet voorbij in de zin van over en uit, maar in de betekenis van voorbij aan, breder kijken naar. Dit laatste Geodesia-congres vormt tevens de start van de vereniging Geo-Infor- matie Nederland (GIN). In het driedaagse congresprogramma zullen verle den, heden en toekomst van de geodesie en geo-in- formatie aan bod komen. Elke dag heeft een afzon derlijk thema meegekregen. De woensdag staat in het teken van een terugblik en een jubileum, op de donderdag komt ons dagelijks werk aan bod, en vrij dag introduceren de voorzitters van de verenigingen zij aan zij sprekers die de verbondenheid in de geo- informatie illustreren. Woensdag 22 oktober Deze eerste congresdag staat in het teken van de rij ke historie van de Nederlandse geodesie. In de och tend zullen drie oud-voorzitters van de Stichting Geodesia met u terugblikken, anekdotes ophalen en vast ook al vooruitkijken. Na de lunch is het woord aan de Nederlandse Commissie voor Geodesie (NCG). Begonnen als Commissie voor Graadmeting en Wa terpassing viert zij begin 2004 haar 125-jarig jubi leum als hoeder en initiator van de geodetische we tenschap. Er is echter weinig tijd om bij dit verleden stil te staan, want de actuele ontwikkelingen in we tenschap en technologie verdienen alle aandacht. Hoeveel leuks er valt te beleven in de geodetische wetenschap wordt u gepresenteerd door de vier NCG-subcommissies Bodembeweging Zeespiegel variatie, Geometrische Infrastructuur, Mariene Geo desie, en Geo-informatie Modellen. Donderdag 23 oktober Geo-informatie is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een breed werkveld waarin vele mensen werkzaam zijn. Op deze tweede dag willen we een beeld schet sen van dit vakgebied. Dit gebeurt door mensen die dagelijks, op de een of andere manier, met geo-infor matie bezig zijn. Zo besteden we in drie sessies aan dacht aan het meten ofwel 'het buitengebeuren', de verwerking ofwel 'het binnengebeuren' en tenslotte de presentatie ofwel 'de verkoop'. In elke sessie ko men vijf enthousiaste mensen aan het woord, die ons laten zien wat zij doen in de geo-informatie en ons vertellen waarom dat zo boeiend is. Op 1 april 2003 is de vereniging GIN officieel opge richt. Aan het eind van deze dag staan wij gezamen lijk nog eens stil bij deze oprichting en stelt het GIN- bestuur zich aan u voor. Vrijdag 24 oktober Eigenlijk bestaan ze dan niet meer, maar op deze derde en tevens laatste Geodesia-congresdag laten we de afzonderlijke verenigingen toch nog een keer aan het woord. In duo-presentaties staan zij stil bij de overeenkomsten en de verschillende mogelijkhe den die deze nauwere samenwerking biedt. Aan het einde van deze dag sluiten wij het Geodesia- congres en de vakbeurs af. Op naar een nieuw beGIN. Nadat u zich heeft aangemeld voor het congres, ont vangt u een programmaboek met daarin een voorbe schouwing van de lezingen. In het decembernum mer van Geodesia volgt een impressie van het con gres en de verschillende evenementen. Tijdens het congres is er weer voldoende tijd en ruimte waarin diensten en bedrijven zich kunnen presenteren. Door de verbreding en centrale rol van ons vakgebied zijn er naast oude bekenden ook nieu we bedrijven. GEODESIA 2003-6

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 40