PERSONEELSADVERTENTIES AGENDA Elke maand schrijft één van de redacteuren van Geodesia op deze plaats een stukje over een actuele gebeurtenis of situatie. Uitgevers van tijdschriften met advertenties plegen de onafhankelijkheid van de redactie te benadrukken. Toch is het bij de berichtgeving voor lokale Teugenaartjes' weieens lastig als een grote adverteerder door de ge meente of politie wordt aangepakt. In het vijfenveertigjarig bestaan van Geodesia zijn de advertenties nog nimmer redactioneel becommentarieerd. Lang was daar ook weinig aanleiding voor. Intussen laten ook deze pagina's (dure) trends zien en verdienen ze best eens aandacht. Dat is zeker zo in de laatste jaargang van Geo desia. Adverteerders die hun 'promo's' nog steeds in zwart-wit aanbieden, worden hiérbij niet genegeerd. Het leukst zijn in dit tijdschrift met vooral variatie in de personeelsadvertenties de hyperbolen (sterke overdrijvingen) waarmee overheden hun werkvloer als paradijs presenteren. Niets wijst nog op het "In het zweet uws aanschijns zult gij brood eten". "Schijndel is uit de kunst!" schreeuwt een advertentie in nummer 1 al. "Dyna misch, centraal: Houten" heeft er een hele kolom voor nodig om zichzelf aan te prijzen. Het gaat er eerst prat op voor snelle groei te staan en 50.000 inwoners te willen. Uitsmijter vind ik dan de zin "Verstedelijking en buitengebied komen in een ander evenwicht". Het staat er echt, maar dat dankt je de koekoek. Zo'n verste delijking gaat ten koste van buitengebied. In nummer 2 kopt de gemeente Uden met: "Houd jij mee de boel draaiende?" en beeldt dan een zweefmolen af om een beheerder geo-info te krijgen. Smullen voor amateur-arbeidspsychologen? In hetzelfde nummer kopt een andere advertentie: "Word wakker in een die stad die leeft en breng Enschede in kaart als GIS-Specialist bij de afdeling Vastgoedinformatie". Dat zal tijd worden, dacht ik, maar toch is dat niet de reden tot aanhalen. De intro meldt ook als aanbeveling: "Met hoog aange schreven opleidingsinstituten zoals de Universiteit Twente en de Saxion Hoge school Enschede". Geen woord over het GIS-rijke opleidingsinstituut ITC daar! "Kom je horizon verruimen", zo kopt Lelystad. Als ik daarheen reis, is het altijd zo mistig dat ik niets snap van de zin: "In de hoofdstad van Flevoland kun je nog altijd tot de horizon kijken. Verruim daarom je horizon en kom werken in Lelystad". In nummer 3 meldt Eindhoven "Waardering voor topprestaties" te hebben en beeldt men het vernieuwde Van Abbemuseum af. Men vraagt echter slechts een af delingshoofd Geo-informatie, "tevens arbocoördinator van de dienst"... Verfrissend is in een andere advertentie de vraag: "Wat doet een medewerker Geo-informatie van de gemeente Vlaardingen met zijn GPS op dinsdag?". Het blijkt een vrije dag te zijn en het antwoord is: "Geocaching in het bos". Toch weet ik nog niet of je op je vrije dagen je gemeentelijke GPS mag benutten of dat je de andere dagen je eigen ontvanger mee naar je werk moet nemen. Immers zo'n reclamebureau kost de bur gers al heel wat! Dan nummer 4. "Jouw Himalaya laat zich in Dordt beklimmen". Dat staat in witte schrijfletters op een zwart-witfoto van een kennelijk verdwaalde bergbeklimmer in een polderlandschap met het achtereind van een koe! In de hoek van de foto staat volledigheidshalve nog "Hollandse Biesbosch". Zonder uitleg kom je op de gekste associaties. Vandaar dat de tekst die uitleg ook geeft: "Jouw ontwikkeling laat zich dan ook in Dordrecht beklimmen. Daarmee bedoelen we natuurlijk voor al je eigen grenzen, je persoonlijke Himalaya...". Men gaat zo in de klim-metafoor op, dat "wandmeetlcundige binnen- en buitendienstwerkzaamheden" het deel zijn van de groepsleider Geo-informatie. Die 'w' kan geen normale zetfout zijn... In nummer 5 wil "Schijndel is uit de kunst!" voor de tweede keer in 2003 een clustercoördinator vastgoed en landmeten. Voorbeeldig. Overbetuwe tenslotte wil afrekenen met clichés en vooroordelen en zoekt iemand met lef. "En mail ons als je durft", zo staat er echt. Adri den Boer BINNENLAND 11 september2003 Themamiddag KvAG, sectie GIS 'Ondergrondse geo-informatie' te Delft. 0 www.kvag.nl. 24 t/m 25 september 2003 ESRI-conferentie 2003 'Ruimte voor water'. De Doelen, Rotterdam. 0www.gisconferentie.nl. 22 t/m 24 oktober 2003 Geodesia-congres te Utrecht. Zie p. 270/271 van dit nummer. BUITENLAND 27 t/m 29 juni 2003 4th ISPRS International Symposium Remote Sensing of Urban Areas 2003, Regenburg (Duitsland). 0 www.urs2003.uni-r-de. 20 t/m 25 juli 2003 National Mapping - shaping the future. Cambridge Conference 2003, organised by Ordnance Survey, Cambridge (VK). 0 www.cambridgeconference2003.com. 10 t/m 16 augustus 2003 21st International Cartographic Conference 12th General Assembly of the International Cartographic Association, Durban (Z-Afrika). 0 www.icc2003.gov.za. 1 t/m 5 September 2003 49e Photogrammetrische Woche, Stuttgart (Duitsland). 0 www.ifp.uni-stuttgart.de. 8 t/m 10 September 2003 ISPRS Workshop Challenges in Geospatial Ana lysis, Integration and Visualization II, Stuttgart (Duitsland). 0 www.iuw.uni-vechta.de/ personal/geoinf/jochen/isprs03.htm. 17 t/m 19 September 2003 InterGEO 2003 'Wissen für die Erde'. 0 www.intergeo.de. 19 t/m 23 September 2003 FIG Commission 7. Annual Meeting and Sympo sium on Advanced Technology. 0 www.fig.net. 22 t/m 23 September 2003 ISPRS Theory, Technology Realities of Inertial GPS Sensor Orientation, Barcelona (Spanje). 0 www.ipi.uni-hannover.de/html/ aktivitaeten/WGl-5.htm. WWW.GEODESIA.NL/AGENDA GEODESIA 2003-6

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 5