Geodesie verlaat de Thijsseweg Nederlands Meetinstituut koopt geodesiegebouw De uitvoering van het besluit van de TU Delft om de afdeling Geodesie op te splitsen en de huidige opleiding op te heffen (Geodesia 2003 no. 1 en 2) krijgt nu echt gevolg, doordat het gebouw voor Geodesie aan de Thijsse weg is verkocht en nog dit najaar wordt betrokken door het Neder lands Meetinstituut (zie kader). De verhuizing van Geodesie uit het ge bouw zal eind augustus plaatsvin den, dus nog voor het begin van het nieuwe studiejaar. De secties GIS-technologie en Geo-in- formatie Grondbeleid verhuizen met het onderzoeksinstituut OTB naar een nu leegstaand gebouw naast de faculteit Techniek, Bestuur en Management (TBM), waarvan zij in de toekomst deel gaan uitmaken. Overigens wordt professor Hugo Prie- mus, nu wetenschappelijk directeur van het OTB, de nieuwe decaan van deze faculteit. De secties Fotogrammetrie Remote Sensing, Mathematische Geodesie Puntsbepaling, en Fysische, Meet kundige en Ruimtegeodesie verhui zen naar de bovenste etages van de faculteit Luchtvaart- en Ruimtevaart techniek (L&R), waar zij in de toe komst een nieuwe afdeling gaan vor men met de sectie Astrodynamica Satellietsystemen. Ook deze faculteit krijgt trouwens een nieuwe decaan, voormalig luitenant-generaal van de luchtmacht Droste. De wisseling van decanen is één van de redenen waar om de overgang van de huidige facul teit Civiele Techniek en Geoweten- schappen (CiTG) en de organisatori- sche en inhoudelijke inbedding in de faculteiten TBM en TU Delft L&R pas na de verhuizing zal worden gerealiseerd. Technische Universiteit Delft De opleiding Geodesie tenslotte zal worden voortgezet in het onderwijsgebouw voor Civiele Techniek. In septem ber zal geen eerste studiejaar meer starten, maar de hui dige (ruim vijftig) studenten krijgen de gelegenheid hun bachelor- of masteropleiding Geodesie af te ronden. De onderwijsfaciliteiten worden daartoe overgebracht naar Civiele Techniek. Het is de bedoeling dat per september 2004 twee nieuwe masteropleidingen starten. Eén op het gebied van aardobservatie bij de faculteit L&R, en één op het gebied van GIS en grondbeleid bij de faculteit TBM. Daarnaast wordt gestreefd naar implementatie van enke le geodetische onderwerpen in het onderwijs van de faculteit CiTG. Nu geodesie als zelfstandige opleiding niet meer bestaat, koopt het Nederlands Meetinstituut (NMI) het geodesiegebouw. Het NMI moet vanaf 1 september 2003 beschikken over de eerste vier verdiepingen van het gebouw. Per 1 november 2003 moet het volledige gebouw zijn overgedragen. De andere huidige bewo ner van het gebouw, onderzoeksinstituut OTB, verhuist naar de achterste vleugel van het voormalige IO-gebouw. Voor het zover is, moet OTB enkele maanden in een ander gedeelte van het ou de IO-gebouw bivakkeren. De TU Delft heeft het geodesiegebouw tegen de taxatiewaarde verkocht aan ING Vastgoed en het Bouwfonds. Na enige aanpas singen verkopen de projectontwikkelaars het gebouw aan de Thijsseweg door aan het Nederlands Meetinstituut. Een archi tect is ingehuurd om de gevel een fraaier voorkomen te geven. Het geodesiegebouw ligt in de zuidelijke uitloper van het Tech nopolis-gebied. In samenwerking met de gemeente Delft en pro jectontwikkelaars wil de TU hier een 'research and develop- ment'-park creëren. Steeds als de projectontwikkelaars een geïn teresseerd bedrijf vinden, verkoopt de TU weer een gedeelte van het gebied, zo is de opzet. De herontwikkeling van het stuk grond van geodesie stond echter niet bovenaan de lijst. De ver wachting was wel dat het gebouw ooit zou worden afgebroken, waarna de TU de grond 'bouwrijp' zou overleveren aan ING Vast goed en het Bouwfonds. Het Nederlands Meetinstituut toonde zich echter geïnteresseerd in het gebouw. De 'TNO-dochter' was al enige tijd op zoek naar een nieuw onderkomen, omdat het TNO-terrein op de schop gaat. Maar een nieuw gebouw in TU-zuid bleek vanwege de hoge bouwtechnische eisen (precisiemetingen vereisen trillingvrije ruimten) onbetaalbaar duur. (Uit: TU-blad Delta, 12 juni 2003) geodesia 2003-7/8

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 29