lesia-congres 2003 Voorbij Geodesia... Na 'Geodesie zonder grenzen' en 'Geo tussen de oren' maken wij komend congres kennis met het thema 'Voorbij Geodesia...'. Niet voorbij in de zin van over en uit, maar in de betekenis van voorbij aan, breder kij ken naar. Dit laatste Geodesia-congres vormt tevens de start van de vereniging Geo-Informatie Nederland (GIN). In het driedaagse congresprogramma zullen verle den, heden en toekomst van de geodesie en geo-infor- matie aan bod komen. Elke dag heeft een afzonderlijk thema meegekregen. De woensdag staat in het teken van een terugblik en een jubileum, op de donderdag komt ons dagelijks werk aan bod, en vrijdag introdu ceren de voorzitters van de verenigingen zij aan zij sprekers die de verbondenheid in de geo-informatie illustreren. Hieronder vindt u alvast een vooruitblik op het programma. Woensdag 22 oktober Deze eerste congresdag staat in het teken van de rijke historie van de Nederlandse geodesie. In de ochtend zullen drie oud-voorzitters van de Stichting Geodesia met u terugblikken, anekdotes ophalen en vast ook al vooruitkijken. Na de lunch is het woord aan de Neder landse Commissie voor Geodesie (NCG). Begonnen als Commissie voor Graadmeting en waterpassing viert zij begin 2004 haar 125-jarig jubileum als hoeder en initiator van de geodetische wetenschap. Ochtendprogramma (10.00 - 12.00 uur) Opening door ir. L. Murre, voorzitter Stichting Geodesia Keynote speech door drs. E.H.T.M. Nijpels, Com missaris van de Koningin in Friesland, De relevantie van geo-informatie voor de hedendaagse maatschappij Voordracht door ing. W. Eimers namens de oud- voorzitters van Stichting Geodesia, Geodesia, de beweging Middagprogramma (13.30 - 16.30 uur) 125 jaar Nederlandse Commissie voor Geodesie: ontwikkelingen in wetenschap en technologie Opening door de middagvoorzitter prof.dr.ir. P.J.G. Teunissen, voorzitter Nederlandse Commis sie voor Geodesie - prof.dr.ir. F.B.J. Barends, wetenschappelijk di recteur GeoDelft, Multidisciplinair onderzoek naar bodembeweging en zeespiegelvariatie - dr.ir. H. van de Marei, Technische Universiteit Delft, Wetenschappelijke toepassingen van de geo metrische infrastructuur - ir. I.A. Elema, Dienst der Hydrografie, Technische ontwikkelingen in de Hydrografie - prof.dr.ir. A.K. Bregt, Wageningen Universiteit, Wetenschappelijk onderzoek in de geo-informatie Tijdens de (lunch)pauzes is er voldoende tijd en ruim te om de vakbeurs te bezoeken. Donderdag 23 oktober Op deze dag laten wij u een breed beeld van de Geo- informatie zien, verteld door de doeners. Ochtendprogramma (10.00 - 12.00 uur) Opening door de dagvoorzitter ing. J. van Raams- donk, Ravi Sessie inwinning, 'het buitengebeuren' Sessie verwerking, 'het binnengebeuren' Middagprogramma (13.30 - 16.30 uur) Sessie presentatie, 'de verkoop' Slot door de dagvoorzitter Officiële oprichting van GIN Tijdens de (lunch)pauzes is er voldoende tijd en ruim te om de vakbeurs te bezoeken. Vrijdag 24 oktober De toekomst is aan GIN Ochtendprogramma (10.00 - 12.00 uur) Opening door voorzitter Geo-Informatie Nederland Introductie door de voorzitters van de NVK en de WL - presentatie door ir. R. van der Schans, Waar landmeten en kanografie samenkomen - Introductie door de voorzitters van de VGVI en de BVK - presentatie door medewerker van het Kadaster, Confrontatie tussen beleid en uitvoering bij het Kadaster GEODESIA 2003-7/8

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 34