d: Geo-lnformatie Nederland Stichting He Hollandse iikei Eerste fusiebesluiten GIN genomen ke definitieve besluiten tot fusie 'moeten vóór 23 oktober 2003, de dag van de ondertekening van de fu sieakte, door de verschillende vereni gingen worden genomen. Inmiddels hebben de ledenvergaderingen van onder meer WL, NVG en GeoVenW unaniem zo'n besluit genomen. Voorts heeft de BVK-ledenvergadering in overgrote meerderheid besloten om een samenwerkingsverband met GIN aan te gaan. Ook in leden vergaderingen van de NVK en de VGVI is al gebleken dat de leden bereid zijn om een be sluit tot fusie te gaan nemen. Dat bewijst dat er een groot draagvlak is voor Geo-Infor- matie Nederland! Het GIN-bestuur heeft ervoor gekozen om de administratie ve ondersteuning van de vereniging zoveel mogelijk te concentreren bij één aanbieder. De keuze is hierbij ge vallen op CirCum Communicatie Groep, het bedrijf dat nu al het tijd schrift Geodesia drukt. Voor GIN zal dan, naast het drukken van het nieu we tijdschrift, ook een groot aantal andere ondersteunende werkzaamhe den door dit bedrijf worden uitge voerd. Dit wordt ook het vaste 'kan tooradres' van GIN. Ook over de naam van het nieuwe tijdschrift is een beslissing genomen. Op dit moment wordt nog onderzocht of de beoogde naam eventueel al is ge registreerd; als dit niet het geval is, zullen de registratie en bescherming van deze naam worden geregeld. De nieuwe naam zal op het Geodesia-con- gres worden bekendgemaakt. Een zeer belangrijke activiteit voor het huidige bestuur is momenteel de selectie van kandidaten voor het nieu we bestuur. Zoals al eerder gemeld zal voor de benoeming van het nieuwe bestuur een procedure worden ge volgd, zoals deze is vastgelegd in de statuten van GIN, ook al heeft GIN tot 24 oktober 2003 nog geen individuele leden. Dat houdt in dat het zittende bestuur een voorstel met namen aan de toekomstige GIN-leden doet, met de mogelijkheid tot het stellen van tegenkandidaten. Tijdens een 'leden- raadpleging' op 23 oktober kunnen de leden zich dan hierover uit spreken. De zittende bestuurs leden van GIN hebben zich verplicht de door de leden aangewezen personen te be noemen in het nieuwe be stuur. De eerste stap is het op stellen van 'profielen' waar aan nieuwe bestuursleden zullen moeten voldoen, die een bepaalde bestuursfunctie gaan vervullen. De deelnemende vere nigingen zijn via hun afvaardiging in het GIN-bestuur verzocht hieraan mee te werken en ook kandidaten voor te dragen, die bereid zijn een bestuurs functie op zich te nemen. Wim Eimers INFORMATIE Promotie ir. Frank van den Heuvel Architectuurfotogrammetrie wordt al meer dan een eeuw toegepast met als belangrijkste doel de documen tatie van ons cultureel erfgoed. Sinds de introductie van de computer - en la ter de digitale camera - richt het onderzoek in de fotogrammetrie zich op automatisering. Het proefschrift 'Automatisering in de architectuurfo togrammetrie - Lijnfotogrammetrie voor reconstructie uit enkele en meer dere beelden' rapporteert over onder zoek naar automatisering in de archi tectuurfotogrammetrie voor de effici ënte reconstructie van gedetailleerde gebouwmodellen met behulp van één of meer digitale beelden. Dit onder zoek bevindt zich op het grensvlak van fotogrammetrie en computer vision. Het onderzoek heeft geresulteerd in nieuwe methoden voor het geïnte greerd gebruik van enerzijds lijnmetin- gen in foto's en anderzijds algemene kennis van de gebouwvorm. Automa tisch geëxtraheerde lijnen maken in combinatie met objectkennis een hoge mate van automatisering van het foto- grammetrisch proces mogelijk. De ont wikkelde methoden kunnen boven dien worden gebruikt voor gedeelte lijke reconstructie op basis van een en kele historische opname gemaakt met een niet-fotogrammetrische camera. De promotieplechtigheid vindt plaats op maandag 15 september 2003 om 10.30 uur in de aula van de TU Delft. Vrijwilligers gevraagd Binnen De Hollandse Cirkel zijn twee werkgroepen actief voor de inventarisatie van oude in strumenten, van foto's en van film materiaal van historische waarde voor de geodesie. Gezien de omvang van het materiaal dat men tegenkomt, is uit breiding van de inventarisatiegroepen gewenst. Het is interessant en plezierig speurwerk. Resultaten worden geza menlijk besproken. In de eigen regio worden bedrijven en instellingen bezocht, nadat van tevoren con tact is gelegd. Uiteraard wor den onkosten vergoed. Geïnteresseerd? Opgave bij Bu reau De Hollandse Cirkel: Thijsse- weg 11, 2629 JA Delft, telefoon (015) 278 20 47, e-mail: HollandseCirkel@ geo.tudelft.nl. GiN GEODESIA 2003-7/8

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 40