Onderhoud en dienst verlening Werkplek in de reparatie- en kalibratie-afdeling. De opzet van het dealernetwerk gaf kort na de fusie wel wat onduidelijkheid, geeft Bartels toe, er waren immers meer dealers in de markt. Met name zorgde Geometius in Alphen aan den Rijn vooral voor GPS-ondersteuning. Inmiddels hebben beide bedrijven een goede samenwer king gevonden en vullen elkaar goed aan. De nauwkeurige GPS-systenren onder de naam 5700 (en de 'rover' die nummer 5800 heeft ge- kregen) kunnen zich in toenemende belangstel ling verheugen. Mede door het instellen van een landelijk netwerk van referentiestations zijn de mogelijkheden om overal nauwkeurig te meten toegenomen. Ook de ontvangers zijn praktischer ge worden, onder andere door draadloze verbindingen tussen ontvanger en veldboek, waardoor de problemen met de kabeltjes tot het verleden behoren. Voor nauwkeurig meetwerk zijn goed werkende, betrouwbare precisie-in- strumenten nodig. Niet alleen moeten de uitkomsten van de metingen be trouwbaar zijn, maar het is ook be langrijk datje instrumentje niet in de steek laat als je volop aan het werk bent. Bartels Geodesie heeft in het nieuwe onderkomen een ruime werk plaats beschikbaar, waar specialisten onderhouds-, controle- en reparatie- werk kunnen uitvoeren. Onder andere worden de vizierlijnen gecontroleerd en zonodig bijgesteld, en hoekcorrec- ties toegepast. Ook is een ijkbasis aan wezig om de afstandmeters te kalibre ren. Een tweede onderhoudsafdeling van Bartels is gevestigd in Duiven, prettig voor de klanten in dat ge bied. De Bartels-medewerkers (in middels uitgegroeid tot acht mensen) zijn erg tevreden met hun fraaie nieuwe behuizing. Er is veel ruimte om te wer ken, het uitgestalde instru mentarium geeft een interes sante kijk op de alsmaar toe nemende technische moge lijkheden, en het ziet ernaar uit dat er nog lang geen einde is gekomen aan de hedendaag se ontwikkelingen in de land meetkunde. En dat is ook voor veel anderen een geruststellende ge dachte. Een ruim instructielokaal. GliODHSIA 2003-9

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 30