BIJHOUDING NUTTIG? AGENDA Elke maand schrijft één van de redacteuren van Geodesia op deze plaats een stukje over een actuele gebeurtenis of situatie. BINNENLAND Op het moment dat ik dit stukje schrijf, is het volop zomer en is het in het hele land vakantie. Niet alleen familie en vrienden hoor ik praten over de vakantiebestemmingen. De krant staat er ook bol van. Waar gaan we deze keer naartoe? Wel of niet naar het buitenland? Toch makkelijk die euro! Wanneer vertrekken jullie? Ik ben zelf alweer een maand terug van mijn wandelvakantie in Noord-Italië. Als voorbereiding op deze wandeltocht heb ik regelmatig een bezoek gebracht aan een kaartenwinkel om me hierover te laten informeren. Bij het eerste bezoek vertelde een medewerker mij, zelf ook een liefhebber van wan delen in Italië, dat de Italianen het wandelen zoals wij dat doen, niet kennen. Zij gaan of de bergen in met pikhouweel en al, of zij wandelen met de hele familie een rondje in het park om vervolgens een mooi zonnig plekje te zoe ken, waar uitgebreid gepicknickt wordt. Tien dagen wandelen met rugzak van A naar B kennen zij niet. Bij het tweede bezoek vertelde de medewerker mij dat er niet veel routes zijn uitgestippeld. Nou ja, dacht ik, mijn reisgenoot met zijn goede richtingsgevoel, ik met mijn geodetische achtergrond en met een paar kaarten op zak moeten wij toch onze eindbestemming kunnen halen. Bij het derde bezoek heb ik een aantal mooie kaarten schaal 1:50.000 gekocht. De verschillende jaartallen op de kaart deden mij vermoeden dat wij niet met de meest recente exemplaren op pad zouden gaan. Er zal toch niet zoveel veranderd zijn? Om wat te wennen aan onze rugzak en om ritme op te doen hebben wij de eer ste paar dagen grotendeels op de kleine 'gele' weggetjes gelopen. Redelijk steil omhoog, maar geasfalteerd en weinig verkeer. Mijn gevoel kwam uiter was weinig veranderd, de kaart klopte. Na een paar dagen voelden wij ons ech te trekkers en wilden wij er wat meer op uit de 'witte' weggetjes. Op de kaart zag het er mooi uit. Hier en daar wat om, maar er was een route. In de praktijk was het anders. Als slot van een mooie wandeldag kozen wij op een kruispunt niet voor een 'geel' weggetje, maar voor zo'n spannend 'wit' weg getje. De eerste vijfhonderd meter liepen goed, totdat de weg steeds meer on begaanbaar werd. Hoog onkruid, niet belopen, slecht te vinden. Je ziet dat er ooit iets heeft gelopen, maar ja wanneer? Op een andere dag wilden wij via een 'wit' weggetje de Ebro oversteken. Na wat heen en weer gelopen te zijn op de vermoedelijke plek van de brug, zag ik wel een hele berg stenen liggen in de rivier. Stenen van een brug die hier ooit lag. Maar ja, wanneer? Zo heb ik nog legio voorbeelden. Uiteraard zijn dit de leuke verhalen voor het thuisfront. Ook geeft het een stuk geschiedenis. De 'doodlopende' paadjes hebben ooit ergens naartoe gelopen. Maar ja, waar naartoe? En zo zijn onze huidige bijhoudingswerkzaamheden voor het verkrijgen van de actuele situatie zeker noodzakelijk, maar de oude exemplaren blijven hun waarde behouden voor de geschiedenis! Katinka Roebert t/m 5 oktober 2003 Tenstoonstelling kaarten 'De Zeven Provinciën', Schielandshuis, Rotterdam. Zie p. 340 van dit nummer. 15 september 2003 Promotie ir. Frank van den Heuvel 'Automatise ring in de architectuurfotogrammetrie - Lijn- fotogrammetrie voor reconstructie uit enkele en meerdere beelden'. Zie p. 312 van het juli/au gustus nummer. 24 september 2003 Studiemiddag Reconstructiewet concentratie gebieden, Den Haag. Zie p. 313 van het juli/au gustus nummer. 24 t/m 25 september 2003 ESRl-conferentie 2003 'Ruimte voor water'. De Doelen, Rotterdam. Bwww.gisconferentie.nl. 21 oktober 2003 Verdediging proefschrift 'Dealing with Central European Land Fragmentation' door ir. Terry van Dijk, TU Delft. Zie bericht op p. 359 van dit nummer. 22 t/m 24 oktober 2003 Geodesia-congres 'Voorbij Geodesia...' te Utrecht. Zie p. 306/307 van het juli/augustus nummer. 31 oktober 2003 t/m 25 mei 2004 Tenstoonstelling 'De aarde in beeld'. Techniek Museum, Delft. 0www.museum.tudelft.n1/tentoonstellingen. 11 t/m 12 november 2003 GIS-studiereis 2003 'Grenzeloos waterbeheer', grensgebied Nederland-Duitsland. 0 www.esrinl.com. 14 november 2003 Donateursdag Stichting de Hollandse Cirkel te Delft. 0 www.hollandsecirkel.nl. 20 februari 2004 Symposium 'De aarde op maat' t.g.v. 125-jarig NCG, theater De Veste, Delft. 0www.ncg.knaw.nl/ncgl25/symposium.htm. BUITENLAND 17 t/m 19 september 2003 InterGEO 2003 'Wissen für die Erde' te Hamburg (Duitsland). 0 www.intergeo.de. 22 t/m 23 september 2003 1SPRS Theory, Technology Realities of Inertial GPS Sensor Orientation, Barcelona (Spanje). 0 www.ipi.uni-hannover.de/html/ aktivitaeten/WGl-5.htm. 2 t/m 5 december 2003 2nd FIG Regional Conference and the 3rd National Surveying Day - Urban-Rural Inter relationship for Sustainable Environment, Marrakech (Marokko). 0 www.fig.net/figtree. WWW.GEODESIA.NL/AGENDA GEODESIA 2003-9

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 5