oranjewoud Dimensie geven aan informatie gedetailleerde en veelzijdig bruikbare duwnaar sinds 1997, schenkt er al zijn geld aan. Via de stichting is bijvoor beeld mede het woordenboek gesubsi dieerd, dat over het Schiermonnikoogs is uitgegeven. "Schiermonnikoog heeft een eigen taal, die door steeds minder mensen wordt gesproken. Die taal is nu vastgelegd". Ook steunt de stich ting het schrijvers- en dichtersfestival 'Schrijvers om de Noord' dat jaarlijks op het eiland wordt gehouden. "De deelnemers uit de drie noordelijke provincies die daarvoor worden uitge nodigd, eten mede op onze kosten". "We hadden het geld", zegt Loman, "ook kunnen geven aan Artsen zonder Grenzen of de Unicef. Maar we hebben voor de stichting gekozen, omdat we iets hebben met het eiland. En ik heb Een toevallige het geld zelf niet nodig. Je kunt het ontmoeting met een toch niet meenemen". Met het in be- mede-kunstenaar. heer geven van zijn werk heeft Loman evenwel nóg een doel voor ogen. "Ik wil voorkomen wat een collega-kunste naar overkwam. Hij was nog niet dood of zijn werk werd bij het groot vuil ge zet". Eind vorig jaar had Jan Loman een expositie in het Museum Jan van der Togt in Amstelveen, van 31 oktober tot en met 8 december. Tijdens de officië le opening op 3 november vielen bij de aanwezigen de monden open. Daar kwamen zo maar ineens Wim en Rita Kok bin nengelopen. Mag Loman de ex-pre- mier ook al tot zijn fans reke nen? Beleefde hij het hoogtepunt van zijn kunstzinnige carrière? Zijn antwoord typeert zijn bescheidenheid: "Ach, dat was heel toevallig. Rita Kok had in hetzelfde museum een tentoonstelling van haar werk, en voor de aardigheid kwam zij naar mijn expositie. Zij heeft hem meegenomen". Van oudsher probeert de mens vat te krijgen op de wereld om zich heen. Waar de eerste inspanningen zich vooral richtten op het in kaart brengen van de omgeving, gaat het nu meer om het optimaliseren van de reeds aanwezige informatie en het intelligent omgaan met gegevens. Overal waar plannen worden ontwikkeld, werken worden uitgevoerd en gebieden worden beheerd, neemt de vraag naar informatie toe. Oranjewoud Object Informatie voorziet voortvarend in de groeiende behoefte aan een efficiënte inwinning en verwerking van gegevens. Dimensie in informatievoorziening? Kijk op www.oranjewoud.nl. Heerenveen Deventer Almere Rijswijk Capelle a/d Ijssel Goes Oosterhout Geleen GEODESIA 2003-10

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 23