Dag 3: De toekomst... binnen RWS verder worden gebun deld. Door deze krimp gaat het werk versneld naar de markt. AGI heeft straks met name professionele inko pers nodig. Dit biedt weer veel nieuwe kansen. Tenslotte merkte Nielc (be drijfseconoom) op dat het tijd wordt om RWS bij de GBKN aan te sluiten. Toen nam Ineke Vink van de Grontmij het stokje over. Ineke is accountmana ger Geo-informatie. Zij verkoopt en im plementeert geo-projecten vooral bij gemeenten. Het gaat er hierbij om ruimtelijke informatie gestructureerd vast te leggen in een database en deze vervolgens toegankelijk te maken voor een brede groep gebruikers. De focus ligt nu niet meer zo op het product, maar op de processen binnen de ge meente, op de mensen die met GIS analyses moeten maken en de vraag in hoeverre de resultaten bruikbaar zijn in beleid en politiek. Tenslotte sloot Eric Hagemans, docent Geodesie aan de Hogeschool van Utrecht, zich aan bij de andere exposanten. Veel leerlin gen van de Hogeschool (vroeger de HTS) zitten in de zaal of zijn vandaag aan het woord geweest. De discussie komt al snel op de vraag of Utrecht de positie van Delft als opleider gaat over nemen. Dit is nog allerminst duidelijk, ook de Hogeschool van Utrecht kampt met een te klein aantal studenten. De huidige docenten hebben de handen vol aan het onderwijs en de verande ringen daaromheen. De docenten vol gen de veranderingen in de beroeps praktijk nauwgezet en passen regel matig hun lesmateriaal hierop aan. Al snel ging Ko over op de groepsdiscus sie. Vragen hierbij waren onder meer de centrale rol van Geo-informatie, het inschakelen van het bedrijfsleven bij het maken van geo-producten en tot slot twee zeer belangrijke vragen: 'wel ke mensen zijn in de toekomst nodig?' en 'hebben we over tien jaar nog geo deten nodig?'. Alle deelnemers erken den gelukkig dat zij nu, maar ook de komende jaren, behoefte hebben aan goed opgeleide Geo-medewerkers op hbo-niveau. Uiteraard werd aan Eric Hagemans direct de vraag gesteld hoe de Hogeschool aan deze behoefte denkt te kunnen voldoen. Eric merkte eerlijk op dat dit een lastig punt is. Dit jaar zijn er slechts achttien aanmel dingen, ondanks alle inspanningen van de Hogeschool op het gebied van promotie. Alleen met medewerking van veel mensen uit het vakgebied kan de belangstelling van jonge mensen uit het middelbaar onderwijs worden ge trokken voor dit boeiende vakgebied. Eric roept dan ook be drijven en overheden op om het netwerk van relatie beheerders uit te breiden om zo de aandacht voor de oplei ding aan de Hogeschool te trekken. Inmiddels was de mede werker van de beurs, Leen Murre, al bezig met de sloop van de stand. Hij stelde de deelnemers de vraag of zij wisten wat GIN betekende en wat deze vereniging voor hen kon beteke nen. Hierbij bleek dat niet alle deelnemers even betrokken waren bij de oprichting van GIN. Wel zagen zij in dat de bundeling in deze tijd een noodzaak is en dat dit nieuwe kansen voor de vakgenoten kan bieden. Tenslotte sloot de dagvoorzitter deze wat bijzondere dag af met dank aan alle collega's op het toneel, de studenten van de Hogeschool die de video's hebben gemaakt, de figuran ten en de organisatoren van deze dag. Gezien de grote op komst in de zaal mag deze vorm van congresseren geslaagd worden genoemd. Aansluitend aan het congresprogramma werd stilgestaan bij de officiële oprichting van de nieuwe vereniging GIN. Na een korte terugblik op de totstandko ming van GIN werd al snel overgegaan naar de onderteke ning van de fusie-akte. Deze serieuze aangelegenheid kreeg nog een extra feestelijk tintje. Wat bij velen niet bekend was, is dat er een verenigingshoed in omloop is. Deze fraai gekleurde hoed heeft al op veel ver schillende hoofden gestaan. Martien Molenaar overhandigde deze hoed aan de nieuwe voorzitter van GIN, Leen Murre. Leen was zichtbaar onder de in druk van deze versiering. Het nieuwe beGIN van GIN werd door velen nader besproken op de eerst GIN-borrel. In het nulnummer van het nieuwe tijd schrift Geo-Info kunt u de uitgebreide verslaglegging van de fusie lezen. De derde dag stond echt in het teken van 'Voorbij Geodesia Alle spre kers memoreerden de overgang van de Het zojuist geïnstalleerde eerste bestuur van GIN. geodesia 2003-12

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 17