verwondering Stichting Geodesia zoveel goede dingen, in drieën te delen was. Of de trits inwinning-bewerking- presentatie dan wel bestemming-in- richting-beheer je nu meer aansprak, bij het afstuderen koos de meerderheid ook voor de derde weg. Tussen fysisch- mathematische en planologische rich ting door vond de landmeter zijn eigen pad. Het boegbeeld, of vlaggenschip zo u wilt, van de Geodesie, het gebouw aan de Thijsseweg, gaat ondanks de overmatige fundering (dat is smullen voor het Nederlands Meetinstituut), ten onder. De kapitein heeft bij het ver laten van het schip, de studenten die nog wilden aanmonsteren, aangeraden een andere weg te zoeken; het aanwij zen van passende studierichtingen, zo als Geodesie of Geo-informatie, bij de Hogeschool van Utrecht als een moge lijke bron van kennis, werd verzuimd. Niet zeewaardig genoeg, misschien? De hal van het Geodesiegebouw aan de Thijsseweg in aanbouw 3 975. Het is zesendertig graden in de schaduw als ik het elektronisch bericht van de hoofdredacteur van Geo desia lees. Of ik in maximaal vijftienhonderd woor den mijn gedachten of gevoel bij de overgang van Geodesia naar GIN wil weergeven? In een eerder telefonisch contact had ik me al laten strikken, dus deze weersomstandigheden vormen geen excuus. Bovendien, de hittegolf zal ook wel weer voorbijgaan, hoewel de vakantiehulpen bij de nieuws media (afstudeerrichting milieu?) ons anders willen doen geloven. Vroeger spraken we nog van komkommertijd. Tegenwoordig lijkt het wel of alle capabele journalisten met de VUT zijn, voordat het niet meer mag van hun over- betaalde bazen. Mijn gedachten gaan nu uit naar die arme medewerkers bij de onderafdeling of (sub-)faculteit der Geodesie, die waar schijnlijk al aan het inpakken zijn voor de verhuizing eind augustus. De helft naar Luchtvaart- en Ruimtevaarttechniek, de andere helft naar het oude gebouw van Industrieel Ont werpen of (voorheen) Chemische Technologie, en de restjes naar Civiele Techniek. Een vreemde verdeling, ik had hem toch liever anders gezien. Wat in de academische wandelgan gen de 'lagere geodesie' heette, was nodig voor het ontwerp, de inrichting en het beheer van ons hoofdzakelijk tweedi mensionale ruimtegebruik. Dat is toch meer dan een restje? De ploeg aardverdelers verlaat de polder, zelf verdeeld in geodeten en geo-informatici (de spellingscontrole sugge reert: ego-informatici). En ik maar leren dat geodesie, zoals Inmiddels is de temperatuur weer naar een aanvaardbare hoogte gedaald. Mijn gevoel van treurnis ook, maar toch minder. Het blijft een verweesd gevoel om een diploma van een niet (meer) be staande studie aan de muur te hebben. Je wordt zelf haast een museumstuk. En nu verdwijnt het tijdschrift ook nog! Bij het opgaan van het Nederlands Geodetisch Tijdschrift (NGT) in het vak blad Geodesia en het accepteren van de voorzitter van de Stichting NGL als lid van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie (NVG), hoewel hij niet in Delft had gestudeerd, kon ik me in 1980 alles voorstellen. Het tijdschrift ging NGT Geodesia heten en de NVG schaarde zich onder de landmeetkundige koe pel. Het verschil tussen Hogere Techni sche School en Technische Hogeschool was in het buitenland toch niet uit te leggen. De NVG claimde overigens die contacten. Benieuwd wie nu in de internationale gremia gaan zitten. Wat mij echter nog steeds bezighoudt, is de vraag hoe het toch mogelijk is dat wij (geodeten) niet in staat zijn geble ken ons vakgebied en de naam daar van beter in beeld te brengen of op de GEODESIA 2003-12

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 32