Van Geodesia naar GIN Al meer dan 20 jaar speelt EUROSENSE een sleutelrol in de geo-informatievoorziening in Nederland. Door voortdurende investering in de nieuwste technologieën wil EUROSENSE ook in de toekomst uw partner zijn voor: Digitale KleurenLuchtfotokaart van Nederland (DKLN) EUROSENSE B.V., Mathenessestraat 43, NL - 4803 EX Breda Tel.: +31 (0)76 565 88 50, Fax: +31 (0)76 564 07 95, e-mail: info.nl@eurosense.com, www.eurosense.com Fotogrammetrie Remote Sensing Laseraltimetrie Satellietgegevens is een hele klus. Zelfben ik tweemaal betrokken geweest bij zo'n proces, eenmaal vanuit mijn professie en één keer in mijn vrije tijd, waarbij het overigens steeds om maar twee partijen ging en dat was al lastig genoeg. De zorg over het verlies van de eigen identiteit overstijgt bij velen vaak de nieuwsgierigheid naar de nieuwe mogelijkheden, of om met een Amerikaanse politicus te spreken: "Sommige men sen zien de dingen zoals ze zijn en vragen: waarom? Ilc droom over zaken die er nooit waren en vraag: waarom niet?". Kennelijk hebben de initiatiefnemers zich dit gerea liseerd, want hier vindt meteen weer een herverkaveling plaats in vijf secties, waardoor de woorden 'geodesie' en 'landmeetkunde' nog niet definitief uit de begrippenwe reld van de vereniging verdwijnen. De winst van dit alles moet natuurlijk nog blijken. Het vormgeven van een plat form is belangrijk, de inhoud van de samenwerking en uit wisseling nog belangrijker. Als je de doelstellingen van de nieuwe vereniging leest, wil die een ontmoetingsplaats voor individuele en georganiseerde professionele geo-infor- matici zijn. Dat lijkt nogal intern gericht, maar de vereni ging wil ook de belangstelling voor studie en (wetenschap pelijk) onderzoek op het vakgebied bevorderen. Wat echter te zeggen over de bevordering van de belangstelling voor de beroepsuitoefening zelf? Als het imago en de herken baarheid voor buitenstaanders van de geo-informaticus, in welke verschijningsvorm ook, verbeteren, komt het met de Onze nieuwe voorzitter met de blik in de goede richting. belangstelling voor studie en onder zoek ook wel goed, dunkt me. Laten we hopen dat de nieuwe vereniging op dat terrein, met meer elan, actiever wordt dan haar samenstellende delen Dit stukje is, evenals de Atlas van de belevingswereld (ISBN 90 6113 866 3) geschreven in een 'Onvoorstelbare Schaal' en in 'Subjectieve Projectie'. GEODESIA 2003-12

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 34