Trendsetters zullen GIN omarmen... Van Geodesia naar GIN Parallellen met alcoholica 'Voorbij Geodesia... een nieuw beGIN' Stichting Geodesia Wim van Pijkeren. Half augustus, net terug van vakantie, haal ik op za terdagmorgen de Volkskrant uit de brievenbus. Blij verrast las ik in de inhoudsopgave van het zaterdag magazine bovenstaande titel: "Trendsetters zullen GIN om armen". Verbaasd over de daadkracht van de promotiecom missie of pr-functionaris (ik heb zelf ook eens een mislukte poging gedaan de Volkskrant-redactie voor ons congres te interesseren) bladerde ik met een kop thee in mijn hand naar pagina 44. Maar daar zag ik een heel andere afbeel ding. Niet het voor ons reeds bekende GIN-logo, maar een GIN-fles. En de titel was hier slechts ondertitel, de echte kop: "De nieuwe wodka". Ik heb teleurgesteld het magazine opzij gelegd: een zomerse zaterdagmorgen, nog te vroeg voor alcohol. Maar even later, door de associaties die door mijn hoofd ble ven spelen, toch het artikel gepakt. Ik zag de parallellen: als het aloude landmeten de aloude jenever is, de toegenomen populariteit van wodka gedurende de laatste decennia mo del staat voor geodesie, breekt nu wederzijds het GIN-tijd- perk aan. Voor ons niet om trendy te zijn, maar omdat we moeten veranderen. En ik vind het een kunststukje, dat dit nu lijkt te lukken. Terug naar de parallellen: de pure jenever en het pure land meten, allebei vanouds en op zichzelf herkenbaar, maar met een identiteit en beeld die gedateerd zijn. Het 'pikketa- nissie' en de rood-witte stokken die voor de landmeters tus sen de middag in de lunchkroeg samensmolten. Maar er was absoluut herkenbaarheid. Zoals jenever stoken een vak was, was landmeten dat ook. En de verschillen tussen Bols, Bokma, Hooghoudt en Hoppe waren als de verschillen tus sen de landmeters van Kadaster, Rijkswaterstaat, gemeen ten en bedrijven. En misschien was Schiedam wel wat Delft ook was, ooit de bakermat van... Nee, de wereld veranderde en wij moesten zonodig mee doen. 'Geodesie is meer dan landmeten' werd de slogan, maar een identiteit heeft 'geodesie' in de buitenwereld nooit gekregen. Geodesie, geïsoleerd in een Delftse polder als de wodka uit een geïsoleerd en daarna uiteenvallend Rusland. Zowel van geodesie als wodka krijg je vooral hoofdpijn als je er te veel van neemt, vooral als je het op puur houdt. En daar zit de kracht van GIN. Ik heb nog nooit iemand gesproken die 'gin puur' drinkt, alleen als mix is het een succes en momenteel blijkbaar trendy. Daar ligt ook de potentie voor Geo-Informatie Nederland (GIN): niet alleen zelf een sterke organisatie of identiteit bou wen, maar vanaf de start de mix zoe ken met de toepassingsvelden. Om geo-informatie als smaakmaker of es- sentiele basis in bredere producten of diensten toe te passen. Met het hele palet aan smaken dat binnen GIN ver tegenwoordigd is. Hoe gaan we dat doen? Geen bloed- groeptwisten voeren, niet gaan navel staren of zelfgenoegzaam van een ge slaagde 'fusie' gaan genieten, maar schakelen en communiceren met onze gebruiks- en toepassingsomgeving. Laten zien dat we vanuit een bredere en sterkere setting nog meer toege- GEODESIA 2003-12

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 42