Samen sterk Van Geodesia naar GIN GEOtMÜ direct mee aan de slag. Het nieuwe tijdschrift en studie dagen bieden prima mogelijkheden om hier met het werk veld over te communiceren en discussiëren. Zo komt GIN tussen de oren. Een andere, politieke parallel Ik ben opgegroeid in een calvinistisch, anti-revolutionaire omgeving, en herinner me de reacties van mijn vader toen het verzuilde Nederland op zijn retour raakte. KVP, ARP en CHU gingen over het CDA nadenken. Het einde van de alou de mannenbroeders met hun idealen. Moesten de anti-revo lutionaire helden als Zijlstra en Biesheuvel nu onderge schikt worden aan die bourgondische katholieken, die dui delijk de grootste partij waren in de fusie? Dit is meteen een waarschuwing aan de Geodesia-bestuurders, -vertegen woordigers en -leden/lezers. De KVP gaf destijds aan Piet Steenkamp op dracht om als kwartiermaker te fun geren en alle plooien glad te strijken, een taak die de Stichting Geodesia bij Wint Eirners heeft neergelegd. En ook hij is erin geslaagd de fusie werkelijk tot stand te brengen. Want daarvoor dient het verleden: 0111 mooie verhalen over te vertellen en vooral 0111 van te leren. Het CDA raakte na de fusie en de periodes Van Agt en Lubbers in verval. Jarenlang bleven bloedgroepen discussies de nieuwe partij parten spelen, maar zelfs dat ging over. En zie: nu is het CDA de grootste partij van Nederland, Stichting wat we ook van de visie vinden. En niet alleen door de trendsettende Harry Pot ter, maar ook als reactie op 'paars en Pim'. Met dat soort reacties heb je soms ook te maken. Tenslotte Ik ben benieuwd wanneer er binnen GIN een Balkenende opstaat en eigen lijk ook wie dat zou moeten zijn. Of hij/zij een geometrist of geo-infonnant is. Of hij/zij nog in Delft heeft gestu deerd en ooit van Snellius of de HTW heeft gehoord. En of dat wat uitmaakt. De wereld blijft veranderen, en mee- veranderen is voorwaarde om te over leven. Als je daarbij een beeld op de toekomst hebt, keuzes maakt en dyna miek aan de dag legt, heb je een goede kans dat het gelukje toelacht. Ik dank de Stichting en het tijd schrift Geodesia voor alles wat zij ons werkveld in de afgelopen de cennia hebben geboden. En voor het plezier wat ik er zelf aan heb beleefd. Voorbij Geodesia wens ik GIN veel wijs heid, actie en succes toe. Dan gaan de trendsetters je vanzelf omarmen. Het dorpje Dijkzicht lag er vredig bij. De rivier, die voorbij haar oevers stroomde, straalde rust uit. Het dorp was niet groot. De mensen kenden elkaar niet alleen van naam, nee ze waren prima op de hoogte van alles wat zich afspeelde in de huizen. Ze waren bereid om de hel pende hand te bieden als dat nodig was. Het leven speelde zich dan ook voornamelijk in en rond Dijkzicht af. Natuur lijk was er een sterk ontwikkeld verenigingsleven. Meneer De Wit was voorzitter van de plaatselijke voetbalclub 'Samen Sterk'. Die avond zat hij, samen met het bestuur druk te vergaderen. Niet alleen meneer De Wit was nauw betrokken bij het wel en wee van de voetbalclub. Nee, het hele dorp had zijn hart eraan verpand. Ze hadden wel vijf elftallen, waarvan er één zelfs een dameselftal was. Het ver enigingsgebouw was eenvoudig, maar knus. Alle activitei ten, zoals het maaien van gras, de bezetting van de kantine, het onderhouden van de velden, ja zelfs het uitwassen van de shirtjes werd geheel vrijwillig door de dorpsgenoten ter hand genomen. Meneer De Wit was dan ook trots op 'zijn club'. Het was alsof het zijn kind was. De dorpelingen wa ren bereid alles voor meneer De Wit te doen. Hij was im- mers een man van de wereld. Hij had een belangrijke functie en soms sliep hij zelfs in een hotel. Ook deze avond was men één en al oor voor meneer De Wit. Op de agenda stond het punt 'verlichting voetbal veld'. Meneer De Wit had een betoog van een half uur gehouden. Het kwam erop neer dat, wilde je een beetje voet balclub zijn, verlichting op het veld een 'must' was. De kosten waren ech ter aanzienlijk en meneer De Wit stel de dan ook voor om met de grotere voetbalclub uit het naburige dorp te fuseren. Vrijwel alle bestuursleden, die natuurlijk nog vele andere taken hadden, waren niet erg enthousiast. Het was toch altijd goed gegaan? Het hele dorp was erbij betrokken en ze stonden al jaren als één van de beste teams bekend. Maar meneer De Wit klonk zo overtuigend. Ze zouden 'pro fessioneler' worden en zelfs het woord shirtreclame viel. Het werd erg laat die Dick van de Velde. GEODESIA 2003-12

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 44