EN WAT NU... AGENDA Dat vroeg het bestuur van het kersverse Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde aan de lezers in het eerste nummer van Geodesia dat in september 1959 verscheen. Er was nu wel eindelijk één stichting, met een tijdschrift, maar: "Nu zullen we samen moeten tonen, dat we in staat zijn dit tijdschrift uit te geven. We treden nu als één grote groep in het licht der openbaarheid en vele ogen zijn op ons gevestigd, soms met een zweem van spot; maar gelukkig blikken ons ook vele ogen bemoedigend toe en spre ken van steun en begrijpen. We zullen dit nodig hebben". (Het zijn tijdloze op merkingen, trouwens.) Even verderop wordt dat vertaald tot: "Laten we begin nen ons tijdschrift tot het beste landmeetkundige vakblad in Nederland te maken!". En die uitdaging hebben de meer dan veertig redactieleden van Geo desia tussen 1959 en nu van harte aangenomen. Ruim vierenveertig jaargangen heeft dit beste vakblad (want dat is het!) geflo reerd, al ging het soms met horten en stoten. Het heeft zich ontwikkeld van een blad voor "niet-academici die op enigerlei wijze de landmeetkunde beoe fenen" tot een blad dat voor (bijna) alle geo-professionals van belang is. Het NGL-bestuur had in 1959 nog meer toekomstvisies: "Zoals nu de tijd rijp is ge worden voor de stichting van het NGL, zal over enige jaren de tijd rijp zijn voor een nog nauwere binding". Ze hadden gelijk, de heren van het toenmali ge bestuur, al hebben ze het zelf niet meer mogen meemaken... Tsja, dit was het dan: het tijdschrift Geodesia houdt op te bestaan. Toch voelt het niet zo. Het is niet zozeer een definitief afscheid, als wel een stap voor waarts. Het is wel 'over', maar nog helemaal niet 'uit'. Vanaf januari krijgt u een nieuw tijdschrift, Geo-Info, waarvan u al een proeve heeft gezien in de vorm van het nulnummer. Daarin komt het hele vakgebied waarop Geodesia zich heeft bewogen aan de orde, met daarnaast nieuwe en boeiende onder werpen die tot nog toe in andere publicaties aan de orde kwamen. Daar zijn we erg blij mee: niet omdat we ons 'eigen' tijdschrift slecht vonden (integen deel), maar omdat we het eigenlijk altijd een gemiste kans hebben gevonden dat belangrijke vakgebieden als kartografie en remote sensing eigenlijk bui ten de grenzen van Geodesia vielen. Nu het één tijdschrift wordt, kan einde lijk de volle breedte van het geo-werkveld worden belicht. Daarom is dit laatste nummer niet nostalgisch. Natuurlijk hebben we een duik in het verleden genomen, en een aantal leuke en opmerkelijke dingen opgezocht. We hebben een aantal schrijvers bereid gevonden om een per soonlijke impressie te schrijven op het thema 'Van Geodesia naar GIN'. Maar het gewone leven gaat ook verder: het congresverslag vindt u in dit nummer, de berichtgeving is als gebruikelijk, de advertenties staan op hun bekende plek - net zoals in het novembernummer, en net zoals in het januarinummer van het nieuwe tijdschrift het geval zal zijn. Die continuïteit past bij de geo- wereld: GIN en Geo-Info vormen geen trendbreuk, maar een vernieuwde en verbeterde bijdrage tot het functioneren van onze vakwereld. Wij, als redactie, hebben het maken van dit blad altijd erg leuk gevonden, en we durven dat ook namens al onze voorgangers te zeggen. Vanaf hier neemt de redactie van Geo-Info ons stokje over. Lezer: bedankt voor uw steun en uw belangstelling - en geniet van de nieuwe dingen die komen gaan! De redactie Elke maand schreef één van de redacteuren van Geodesia op deze plaats een stukje over een actuele gebeurtenis of situatie. BINNENLAND t/m 12 april 2004 Expositie 'Kaarten uitgelegd'. Universiteitsmu seum Utrecht. 0 www.museum.uu.nl. t/m 25 mei 2004 Expositie 'De aarde in beeld'. Techniek Museum Delft. Zie p. 486.0 www.museum.tudelft.nl. 17 december 2003 Themamiddag GIN, sectie Geo-ICT, te Delft. Zie bericht op p. 456 van het novembernummer. 0 www.ltvag.nl. 8 januari 2004 Themamiddag GIN-sectie Aardobservatie 'Fotogrammetrie voor de documentatie en visualisatie van architectuur'. TU Delft, L&R, Kluyverweg 1, Delft. 20 februari 2004 Symposium 'De aarde op maat' t.g.v. 125-jaar NCG, theater De Veste, Delft. 0 www.ncg.ltnaw.nl/ncgl 25/symposium.htm. 11 juni 2004 GIN-symposium, Reehorst, Ede. 0 www.geo-info.nl. BUITENLAND 15 t/m 19 maart 2004 14th International Conference on Engineering Surveying, Zürich (Zwitserland). 0 www.iv2004.ethz.ch/index_e.htm. 12 t/m 14 mei 2004 GeoSpatial World 2004, hosted by the Inter graph GeoSpatial Users Community (IGUC), Miami Beach, Florida (VS). 0 www.geospatialworld.com. 13 t/m 15 oktober 2004 InterGEO 2004, Stuttgart (Duitsland). 0 www.intergeo.de. WWW.GEODESIA.NL/AGENDA GEODESIA 2003-12

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 5