Het bureau: Ineke Scherpenzeel De vrouw achter de schermen "Het zal wel komen omdat ik geen verstand heb van landmeten, dat ik jullie niet meer snap". Op gezette tijden werd de redac tie met deze opmerking weer even met beide benen op de grond gezet. We wisten namelijk wel degelijk dat het niet aan haar kennis van zaken lag: met 23 jaar Geodesia-er- varing was ze beter op de hoogte van het vakwereldje dan menig "echte" landmeter. Het laatste nummer van Geodesia zou niet compleet zijn zon der aandacht voor degene die al die tijd heeft gezorgd voor de continuïteit binnen de redactie: mevrouw C. Scher- penzeel-van der Lei, in onze kringen beter bekend als Ineke. De aanstelling van Ineke in 1980 (1983) was de eerste stap van de toenmalige stichting NGL tot professionalisering van de ondersteuning; tot dat moment Ineke in de beginjaren van Geodesia. werden alle werkzaamheden door vrij willigers uitgevoerd. Zij stond aanvan kelijk de redactie en later (omdat het zo goed ging) ook het bestuur admi nistratief bij in hun werk: uitnodigin gen, verslagen, administratie van stichting en redactie, archief, kopij verzameling, drukproefcorrectie, con gressen, en wat niet al. Het was veel werk, dat door de jaren al maar toe nam. Vooral het congreswerk nam enorme proporties aan: er is heel wat geknipt, geplakt, gesorteerd, verzon den, gebeld en geregeld vanuit huize Scherpenzeel (waarbij echtgenoot Ab en de beide dochters ook regelmatig aan het werk werden gezet). Daarom werd een jaar of drie geleden besloten om de congresorganisatie en de stich tingsadministratie aan een ander be drijf uit te besteden. Ineke kon zich vanaf dat moment tenminste weer concentreren op het redactiewerk en daar een sterkere coördinerende taak in gaan vervullen: ze werd het redac tiebureau, kortweg 'het bureau'. Ineke heeft heel wat redactieleden zien komen en gaan: allereerst zes hoofdredacteuren (Van Raamsdonk, Schijf, Moolenaar, Aalders, Polman, Quee), en minstens vijfentwintig 'ge wone' redacteuren, met al hun hebbe lijkheden en karaktertrekken. "Ik over leef jullie allemaal", merkte ze wel eens op, maar dat is nu achterhaald; 'Voorbij Geodesia' is nu ook 'Voorbij Ineke'. Ze moet met al die wisselingen natuurlijk wel eens moeite hebben ge had: elke keer weer anderen, elke keer weer wennen, en elke keer weer op nieuw uitleggen wat de regels zijn voor het afwerken van artikelen. Een vast contact met alle redacteuren wa ren de lange belrondes op maandag morgen, om alle drukproefcorrecties te verzamelen. Zo werd Ineke onge wild een maandagochtendmens Lange tijd was zij de enige vrouw in het redactieteam en dat had zo zijn aparte bekoring: iets lekkers bij de kof fie, een kaartje of bloemetje voor een zieke, en telefoontje om te informeren naar de gezondheid - kortom, alle maal zaken waar A-mensen wel en techneuten veel minder aan denken. Wellicht hoort hier ook bij haar wat Ad van der Meer en Theo Scheele, redacteuren GEODESIA 2003-12

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 60