Ieen deel van) redactieleden p de trap van Veel plezier tijdens het eten. opmerkelijke functie in de tijd dat tel- kenjare een nieuwe omslagkleur voor het tijdschrift moest worden gekozen, waarbij dan de kleur van Ineke's blou se of truitje bepalend was voor de kleurstelling. Uit de jaarreeksen kan worden afgeleid dat zij op kleurgebied een brede smaak had... Dat verschil met techneuten kwam ook naar boven in de trammelant toen de computer rond 1990 zijn intrede deed. Eerst het omgaan met de tekstverwerker, later met de figuren, tenslotte de virussen, en elke keer weer updates en allerlei storingen. En net toen ze WP onder de knie had, moest er worden omgescha keld naar Word, en zo was er altijd wel wat. Wanhopig werd ze er soms van. "Ik ben maar een A-mens", riep ze dan, "willen jullie daar wel eens wat meer rekening mee houden"? Er zijn heel wat auteurs door Ineke's handen gegaan. Minstens één ervan heeft diepe indruk gemaakt. Toen ze net met het redactiewerk was begon nen, kreeg ze een foto van een profes sorale auteur nageleverd. Niet zomaar een pasfoto, maar een grote foto - en in tegenstelling tot het oude grijze beeld dat ze van een professor had bleek dit een érg knappe jonge vent te zijn. De foto heeft drie dagen op haar nachtkastje gestaan, totdat echtge noot Ab het niet meer uithield en een dreigende echtelijke twist alleen nog kon worden voorkomen door de pro fessor dan maar in het redactie-archief op te bergen. Veel knappe schrijvers is ze, naar eigen zeggen, in haar carrière overigens niet tegengekomen - daar moeten we het als beroepsgroep maar mee doen. (Of ze dat ook vond van alle redacteuren hebben we nimmer van haar mogen vernemen.) Pas in 1993 kwam ze "in de openbaarheid": in het colofon van het januarinummer van Geodesia verschijnt haar naam en adres voor abonnementen en adreswijzigingen. Het adres Venkelstraat 119 Apeldoorn was binnen de Geodesia- kringen al veel langer een bekend (en vast) punt waar je ko pij naar toe kon sturen, of brengen, waar de brenger vervol gens nog wel eens bleef hangen, soms tot in de kleine uur tjes. Een enkele keer werd er ook wel eens een bestuurs- of redactielid te slapen gelegd, wat in de buurt dan weer on rust veroorzaakte als de badkamer wat al te luidruchtig werd gebruikt. Overigens hebben heel veel 'gewone' Geode- sia-leden Ineke in levende lijve ontmoet op de vele congres sen waar zij achter de balie stond om de bezoekers te ont vangen. De hoofdredacteuren, waarmee ze uit de aard van haar werk het meeste te maken heeft gehad, bewaren prettige herinneringen aan de samenwerking met huize Scherpen- zeel. Een van hen weet zich nog te herinneren dat Ineke bij haar sollicitatie moest wedijveren met 60 anderen. En ook dat zij werd geselecteerd door een commissie van zes wijze heren. Dat zal wel bibberen geweest zijn. Ineke, Als iedereen z'n mond heeft gehouden, ben je waarschijn lijk zeer verrast door dit stuk, en je zit het vast ongemakke lijk te lezen. Dat was ook de bedoeling. Na al de jaren in de coulissen ga je nu voor het voetlicht. Het succes van Geode sia is voor een belangrijk deel mede aan jou te danken: je voortdurende betrokkenheid, je consciëntieuze werkwijze en - zeker niet de minste eigenschap - je positieve uitstra ling en je (vaak schaterende) humor over de merkwaardig heden in de landmeetkundige wereld en in de wereld in het algemeen maakte het tot een genoegen om met je samen te werken. Je hebt de eretitel 'moeder van Geodesia' dan ook ronduit verdiend - met op de achtergrond Ab als vader of, passender nog, de leuke oom... Bedankt Ineke, bedankt Ab, het ga jullie goed! Ineke en (een 'haar' op de De Inktpot in Utrecht. GEODESIA 2003-12

(NGT) Geodesia | 2003 | | pagina 61