tg» G+N Binnenkort zal er w orden gedaan. Wat is je eigen achtergrond? Ben je landme ter, kartograaf, GIS'er? Landmeter, HTS-L van '79; ik ben op de 'HTS Vondellaan' opgegroeid, en daar past het woord hogeschool niet echt bij. (Grijnzend) Ik ben ook al 46. Ik heb een paar jaar gewerkt bij een ingenieursbureau, maar het grootste deel van mijn werkzame leven heb ik doorgebracht bij de gemeente Am sterdam, bij het waterleidingbedrijf. Sinds anderhalf jaar werk ik bij GVI, de afdeling Geo en Vastgoedinforma tie van Amsterdam. Daarnaast ben ik sinds 2002 bezig met een proefschrift aan de TU Delft ik ging haast zeggen op de ex-afdeling Geodesie - over ge meentegrenzen. Ik hoop dat in 2006 te hebben afgerond. Voor mijn vijftig ste... Om de lcartografen gerust te stellen: ik ben landmeter geworden omdat ik al tijd al landkaarten zat te tekenen. Na de middelbare school ging ik op sollici tatie bij het Kadaster in Utrecht voor tekenaar. Maar de personeelsfunctio naris wees me erop dat er ook zoiets bestond als een opleiding landmeet kunde aan de HTS aan de Vondellaan. Ik ben daar gelijk heengegaan en heb een formulier ingevuld op de laatste dag dat de HTS nog open was voor de schoolvakantie. Dus toen ik thuis kwam, had ik geen baan maar zat ik weer op school. Dat was overigens wel één van de beste adviezen die ik in mijn leven gekregen heb. Kaarten tekenen doe ilc niet meer zo veel, behalve soms op de computer, maar ik verzamel nog steeds met even veel passie landkaarten. Na elke vakan tie kom ik met een stapeltje thuis, en ik kan de stad niet in zonder even in een tweedehands boekwinkel te kijken of er nog een mooie atlas ligt. Word je nu voltijds hoofdredacteur, of heb je ook nog een baan daarnaast? Het is een baan waarmee ik me zoals gezegd vereerd voel, maar het is ook een erebaan - het is dus onbetaald. Het is in feite een hobby die je naast je gewone werk geacht wordt te doen. Dat geldt ook voor alle andere redacteuren. Ik vind dat ook wel een goede zaak, daarmee bereik je dat er een goede verbinding bestaat met de praktijk. Ik blijf dus door gaan bij GVI-Amsterdam en met mijn proefschrift. Dat klinkt druk. Hou je nog tijd over voor iets anders? Het is wel eens passen en meten. Ik heb nu bij Geodesia ze venjaar redactie-ervaring achter de rug, en ik heb gemerkt ..en Gerard Hoeben, van CirCum, die de productie van GEO-INFO ondersteunen. dat je nog wel eens moet schipperen met de tijd. Zo'n tijd schrift heeft een strak schema, dus je kunt dingen niet zo maar twee weken laten liggen. Dat is wel eens doorpezen. Toch blijft er zeker wel tijd over voor andere leuke dingen hoor. Ik mag graag boeken lezen en op reis gaan. Is er leven mogelijk zonder geo-informatie? Voor mij persoonlijk? Beroepsmatig kan ik me nog wel iets voorstellen bij een geo-loos leven, maar zonder kaarten kan ik geloof ik niet. A map a day keeps the doctor away. Öp 11 juni 2004 zal de eerste algemene Ledenvergadering van Geo- Informatie Nederland word:ri gehouden Deze Algemene Ledenvergadering wordt gecombineerd met een symposium in dë Reehorst te Ede. Het thema van h|t symposium is: "Meest recente ontwikkelingen in Geo-Infonnatie Nederland". Het Onderzoek en de Ontwikkeling in de Geo-informatie zullen hierbij aan de orde komen. Een voorbereidingscommissie zei de ingediende papers beoordelen. Waarna het definitieve programma zal worden vastgesteld. Geo-informatie Nederland Voor meer informatie kunt u contact opnemen met info@geo-info.nl of kijken op onze website www.geo-info.nl

Geo-Info | 2003 | | pagina 21